loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Gazeteci Sinan Aygül'e saldırı anı güvenlik kamerası görüntülerinde

Gazeteci Sinan Aygül'e saldırı anı güvenlik kamerası görüntülerinde
Tarih: 18.06.2023 - 00:55
Kategori: Medya

Gazeteci Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül'ei Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani'nin korumaları olan Polis memuru Engin Kaplan ve diğer boksör koruması Yücel Baysali Aygül'e arkadan habersizce saldırdılar.

Gazeteci Sinan Aygül, saldırı anının güvenlik kamerası görüntülerini olayın faillerini sosyal medya hesabından yayımladı.

Aygül diş çekiminden çıkarken Adalet Plaza önünde daha önce kendisini takip eden Tatvan Belediye Başkanı Emin Geylani'nin korumaları olan Polis memuru Engin Kaplan ve diğer boksör koruması Yücel Baysali Aygül'e arkadan habersizce saldırdılar.

Aldığı anestesi ve darbenin etkisiyle dengesini kaybeden Aygül'e Yücel Baysali saldırırken polis memuru olan koruma Engin Kaplan ise ayırmaya çalışan vatandaşları silahla müdahale ederek ayırmalarını engelliyor.

Tatvan Devlet Hastanesinde tedavi altında olan Aygül’ün elmacık kemiği ve kafatasında meydana gelen kırıklar yüzünden Van ya da Diyarbakır'a sevki bekleniyor.


Biraz önce Tatvan'da belediye başkanı Mehmet Emin Geylaninin silahlı korumalarının saldırısına uğradım. Belediyeye ait araçtan inerek saldıran şahıslar arkamdan kafama vurduktan sonra küfredek "Bir daha başkan hakkında yazarsan geberirsin" diye tehditler ettiler. Tavan Devlet Hastanesine götürülüyorum.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'nin biri polis silahlı iki korumasının saldırısına uğrayan gazeteci Sinan Aygül'ün emniyetteki ifade işlemleri bitti evine geçti, sağlık durumu iyi. Elmacık kemiklerinde ve kafasında kırıklar olan Aygül'ün durumu takip edilecek. Saldırgan şahıslardan polis olanı açığa alındıktan sonra ikisi gözaltına alındı, şahıslar yarın sabah Tatvan Adliyesine ifade işlemleri için getirilecek.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları