loading
close
SON DAKİKALAR

GBT yapan polisten gazeteciye: Kıyafetiniz sakıncalı

GBT yapan polisten gazeteciye: Kıyafetiniz sakıncalı
Tarih: 21.05.2018 - 22:13
Kategori: Medya

Gazeteci İrem Afşin, İstanbul’da GBT denetimi yapan polislerin kıyafetinden dolayı kendisini durdurduğu ve tehdit niteliğinde sözler sarf ettiği duyurdu.

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Afşin, Şişhane metrosu çıkışında GBT denetimi yapan polisin kendisine, "Kıyafetiniz sakıncalı" dediğini, kontrolünün ardından bir çevik kuvvet polisinin ise arkasından, "Dikkat et de kuytu bir yerde kesmesinler" diyerek tehditte bulunduğunu ileri sürdü.

İrem Afşin, Şişhane metro çıkışında durdurulan polis tarafından “Kıyafetiniz sakıncalı, o kumaş yasak” denilerek kimlik kontrolünden geçirildiğini söyledi. GBT’nin ardından giderken, arkasından seslenen bir çevik kuvvet polisinin ise tehdit gibi sözler sarf ettiğini bildirdi.

Az önce: Şişhane metrosu Refik Saydam çıkışında polis GBT bakıyor. Koluma yapışıp "hanfendi kıyafetiniz sakıncalı" dedi. -Üzerimde siyah tunik ve puşi var-
GBT bakılırken, "Nesi sakıncalı?" diye sordum, "O kumaş yasak" dedi.

— M. İrem Afşin (@iremafsin) 21 Mayıs 2018

Malum OHAL, pek soru sorulamıyor, sakince "Kanunda yasak olduğuna dair bir ibare yok, siz güvenlik için buradasınız, bilmeniz gerekir." dedim.
Anında "sen" diye sesini yükseltip "Avukat mısın yoksa?" dedi. "Hayır, gazeteciyim" dedim, gelen cevap: "Hah, şimdi anlaşıldı."

— M. İrem Afşin (@iremafsin) 21 Mayıs 2018

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları