loading
close
SON DAKİKALAR

Gelecek Partisi'nden 'Nihal Olçok' açıklaması: 'Bir şehit annesine yapılabilecek en büyük saygısızlık'

Gelecek Partisi'nden 'Nihal Olçok' açıklaması: 'Bir şehit annesine yapılabilecek en büyük saygısızlık'
Tarih: 12.08.2020 - 16:46
Kategori: Gündem

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir, yayımladığı bildiride Kocaeli Derince’de “Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi” nin açılışına şehit annesi Nihal Olçok’un çağırılmamasını kınadı.

Şehit annesi Nihal Olçok’un açılışa çağrılmamasının sebebinin Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olması mıdır? diye soran Doğan Demir, Sayın Nihal Olçok'un şahsında bütün şehit annelerine yapılan bu saygısızlığı kınıyor ve kamuoyu vicdanına havale ediyoruz diyerek sözlerini sonlandırdı.

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Doğan Demir tarafından yayımlanan bildiri:

“Şehit Ailelerine kadar sirayet eden ayrımcılığı kınıyoruz!

Kocaeli Derince'de "Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Spor Merkezi" hizmete açılıyor. Açılışa herkes davetli, bir kişi hariç; 15 Temmuz Şehidimizin annesi sayın Nihal Olçok!.. Bu bir şehit annesine yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Hangi vicdan, hangi akıl böyle bir karar alabilir? Çağrılmama sebebi sayın Nihal Olçok'un Gelecek Partisi kurucular kurulu üyesi olması mıdır ? Siyasi hırsınız vicdanınızı mı kör etti? Bir şehit annesinin oğlunun adının verildiği tesisin açılışında yer almasından nasıl rahatsız olursunuz? Bu ülke bizim, bu ülke hepimizin. Sayın Nihal Olçok'un şahsında bütün şehit annelerine yapılan bu saygısızlığı kınıyor ve kamuoyu vicdanına havale ediyoruz.”

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları