loading
close
SON DAKİKALAR

Güvenlik soruşturması tamamlandı, TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın belediyede işe girişi yapıldı

Güvenlik soruşturması tamamlandı, TIR şoförü Malik Baran Yılmaz'ın belediyede işe girişi yapıldı
Tarih: 03.12.2020 - 16:15
Kategori: Gündem

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan "Evde Kal" çağrılarına, sosyal medyadan "İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” sözleriyle tepki gösterdikten işini kaybeden Malik Baran Yılmaz, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde işe başlıyor. ...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan "Evde Kal" çağrılarına, TikTok'ta çektiği bir video ile tepki gösteren TIR şoförü Malik Baran Yılmaz, "Nasıl evde kalalım? Emekli, memur ve zengin değilim. İşçiyim, TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Elektriğimi, suyumu, kiramı ödeyemem. Bunları ödeyememek ölmekten daha beter. Ha senin lafınla evde kalarak açlıktan ölmüşüm, ha virüsten ölmüşüm. Ama beni bu virüs öldürmez, beni senin bu düzenin öldürür" demişti.

Çektiği videonun sosyal medyada payaşılmasının ardından "kanuna uymamaya teşvik" suçlamasıyla gözaltına alınan Yılmaz daha sonra serbest bırakılmıştı. Yılmaz gözaltına alınmasının ardından işinden de çıkarılmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlatılması için talimat verdiği Yılmaz, güvenlik soruşturması sonuçlanmadığı için bugüne kadar iş başı yapamadı.

Sosyal medya hesabından yeni bir video paylaşan Yılmaz, belediyeden arandığını, işlemlerinin tamamlandığını ve iş başı yapabileceğininin söylendiğini duyurdu.

Yılmaz paylaşımında şunları kaydetti:
"Birkaç saniye önce çok güzel bir haber aldım. Hatay Milletvekili Sayın Mehmet Güzelmansur aradı. Belediyedeki bütün işlemlerin tamamlandığını, sigortamın başladığını, birkaç gün içerisinde de iş başı yapabileceğimi söyledi. Çok mutluyum ve ne diyeceğimi bilemiyorum. Her şey sizin sayenizde...  Çok minnettarım sizlere. Buradan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Sayın Mehmet Güzelmansur'a, sayın Barış Atay'a çok teşekkür ediyorum. Minnettarım sizlere. Mehmet vekilim bir başka ilgilendi. 8 aydır maddi manevi benim yanımda, çok şey borçluyum ona. Sizlerin sayesinde, dayanışma sayesinde bugün girişim yapıldı. Bazıları kötülük yaparken bazıları iyilik yapmaya çalışıyor. Bu zor dönemde dayanışmayla ayakta kalacağız, dayanışma ile bu zor günleri geçireceğiz. Kimse tehditle, baskıyla korkuyla bize boyun büktüreceğini düşünmesin. Biz haftada bir gün cuma namazında boyun büküyoruz, başka da kimseye boyun bükmeyeceğiz."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları