loading
close
SON DAKİKALAR

Haçan Rusya'ya cideyruz!

Haçan Rusya'ya cideyruz!
Tarih: 10.10.2012 - 12:35
Kategori: Seyahat

Rusya ile Samsun arasında direkt uçak seferleri başladı...

Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile Ticaret ve Ticaret Odası'nın girişimleri sonucunda Rus havayolu şirketi Kuban Havayolları, Rusya'nın Krasnodar bölgesiyle Samsun arasında salı ve cuma günleri direkt uçuş yapacak.

55 dakikada Samsun'a indi

Krasnodar'dan 32 yolcusuyla saat 11.15'te havalanan Kuban Havayolları'nın Skyexpress.ru'dan kiraladığı uçak, 55 dakika sonra Samsun'a indi. İlk sefer nedeniyle Çarşamba Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi. Karşılama töreninin ardından Kuban Havayolları satış sorumlusu Olga Jerebsova, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret etti. Burada konuşan Vali Aksoy, Samsun ile Krasnodar arasında yapılacak direkt uçuşlar nedeniyle büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Krasnodar ile Samsun arasındaki uçuşların daha önce İstanbul aktarmalı olduğunu anımsatan Aksoy, ''Aktarmalı uçuşlarda zaman kaybı artmakta. Rusya Federasyonu'na yaptığımız ziyarette direkt uçuşları önemsediğimizi söylemiştik ve onların da bu konuda arzusu olduğunu görmüştük. Yürütülen çalışmaların ardından uçuşların başlaması nedeniyle memnunuz'' dedi.

Jerebsova ise Aksoy'a teşekkür ederek, ''Yolcularımız da mutlaka memnun kalacaklardır. Çünkü yaklaşık bir saatlik deniz üstü uçuşu yapacaklar'' diye konuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları