loading
close
SON DAKİKALAR

Hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova’nın koronavirüs testi pozitif çıktı

Hayatını kaybeden oyuncu Halil Kumova’nın koronavirüs testi pozitif çıktı
Tarih: 13.09.2020 - 17:22
Kategori: Magazin

Zalo filminin çekimleri için bulunduğu Malatya'da rahatsızlanarak hastanaye kaldırılan ve hayatını kaybeden Halil Kumova'nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

Malatya’da 1933 yılında dönemin valisinin soyulmasını konu alan sinema filmi Zalo’nun çekimlerine corona virüs engel oldu. Önceki gün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve ağır zatureye bağlı solunum yetmezliği sonucu hayatını kaybeden filmin oyuncularından 64 yaşındaki Halil Kumova’nın, yapılan korona testi pozitif çıktı.
Kumova’nın cenazesi yapılan işlemlerinin ardından ailesi tarafından defin için İstanbul’a götürülürken, setteki diğer çalışan ve oyunculara da Malatya’da test yapıldı.
Film çekiminde görevli 4 kişinin daha corona virüse yakalandığı belirlendi. Zalo'nun başrol oyuncularından Sermiyan Midyat ise sosyal medya hesabından test sonucunun negatif çıktığını açıkladı.
Yapılan PCR testinin sonuç raporunu paylaşan Midyat, “Değerli oyuncu abimiz ve rol arkadaşım Halil Kumova’nın vefat nedeni “Şiddetli zatürreye bağlı solunum yetmezliği ve Covid19 olası vaka” şeklinde belgelenmiştir. Bu sebeple şahsıma da yapılan Covid 19 test sonucum negatif olarak çıkmıştır” bilgisini verdi.
Test sonucu pozitif çıkan film setindeki 4 kişinin karantinaya alındığı belirtilirken, filmin başrol oyuncusu Sermiyan Midyat, İstanbul’a döndü.

Kaynak : NTV

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları