loading
close
SON DAKİKALAR

HDP'den 'milletvekilliği düşürme kararına' tepki

HDP'den 'milletvekilliği düşürme kararına' tepki
Tarih: 04.06.2020 - 16:57
Kategori: Gündem

HDP iki milletvekillerinin vekilliklerinin düşürülmesine "Leyla Güven ve Musa Farisoğulları milyonların iradesidir. TBMM'de milyonların iradesini savunuyoruz" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Leyla Güven ve  Hakkari Milletvekili Musa Farisoğulları’nun vekilliklerinin düşürülmesine sert tepki gösterdi. HDP’nin resmi Twitter adresinden yapılan paylaşımda “Leyla Güven ve Musa Farisoğulları milyonların iradesidir. TBMM’de milyonların iradesini savunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“MUTLAKA KAZANACAĞIZ”

HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy ise “Mecliste milyonlarca insanın oyu ile seçilenlerin milletvekilliği darbe ile düşürüldü. Bunun adı Faşizm’dir. Ve bilinsin ki; Saray’ın mahkemelerinin hükmü ne olursa olsun, bu halk faşizme karşı mücadele etmekten vazgeçmeyecek. Mutlaka kazanacağız!” şeklinde tepki gösterdi.

“SON DERECE VAHİM”

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ise son derece vahim bir karar verildiğini belirterek “Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmadığı ortaya çıkmıştır” dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları