loading
close
SON DAKİKALAR

İdlib'deki saldırının ardından Türkiye'nin talebiyle toplanan NATO'dan açıklama: 2018'deki ateşkese geri dönülmeli

İdlib'deki saldırının ardından Türkiye'nin talebiyle toplanan NATO'dan açıklama: 2018'deki ateşkese geri dönülmeli
Tarih: 28.02.2020 - 14:28
Kategori: Dünya

NATO, İdlib'de 33 askerin şehit olduğu saldırının ardından Türkiye'nin talebi üzerine bugün olağanüstü toplandı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, toplantının ardından açıklama yaptı.

Stoltenberg'in açıklamaları şöyle:

"Bugün Türkiye, Suriye'deki ciddi güvenlik durumuyla ilgili bilgi verdi. Müttefikler başsağlığı dileklerini iletti. Müttefikler Suriye rejimi ve Rusya'nın İdlib'de devam ettirdiği hava saldırılarını kınıyor ve onlara çağrıda bulunuyorum. Bu saldırılarını durdurmaları BM'nin barışçıl çözümlerini desteklemeleri için. Bu tehlikeli duruma son verilmeli ve 2018'deki ateşkese geri dönülmeli. İdlib'de mahsur kalanlara imkan sağlanmalı.

Türkiye ile dayanışmamızı dile getirdik. Türkiye en derin etkilenen NATO müttefikidir. NATO, Türkiye'ye destek vermeye devam etmektedir. Birkaç şekilde devam etmektedir. Hava savunması konusunda Türkiye'nin desteği vardır. Müttefikler, buradaki durumu takip etmeye devam edecektir.

NATO müttefikleri şu an Türkiye'ye destek veriyor, hava savunmasında destek veriyoruz, gökyüzü devriyelerinde destek veriyoruz. Müttefikler daha fazla nasıl destek veririz diye görüşüyor. NATO çok güçlü siyasi destek veriyor ve pratik anlamda destek veriyoruz. Durumu çok yakından takip ediyoruz. Dün akşam Sayın Çavuşoğlu ile bu toplantıyı talep ettiğinde görüştük. Bu toplantının amacı da Türkiye ile olan dayanışmamızı göstermekti."

Kaynak : Habertürk

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları