loading
close
SON DAKİKALAR

İki cennete ilçe önerisi

İki cennete ilçe önerisi
Tarih: 08.10.2012 - 10:32
Kategori: Seyahat

TBMM'ye sunulan kanun teklifi ile, turizm cennetleri Göcek ve Ağva'nın ilçe yapılması istendi...

CHP’li milletvekilleri tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığına sunulan iki ayrı kanun teklifi ile, Kocaeli’nin Gebze ilçesinin il yapılması, turizm cennetleri Göcek ve Ağva’nın da ilçe statüsüne getirilmesi istendi

Halen Kocaeli iline bağlı olan Gebze’nin il olmasını öneren CHP milletvekilleri Haydar Akar, Hilmi Kaplan ve Hurşit Güneş, Çayırova, Darıca ve Dilovası ilçeleri ile, yeni ilçe yapılacak Hereke, Ağva ve Mollafeneri’nin, Gebze iline bağlanmasını istediler. Kanun teklifinin gerekçesinde sanayi ve nüfus yapısı ile kriterlere uyduğu vurgulanan Gebze’ye, 1994 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in de il sözünü verdiği hatırlatıldı.

CHP Muğla milletvekili Nurettin Demir de Muğla’nın Göcek beldesinin ilçe olmasını istedi. Teklifin gerekçesine 4 bin 162 kişinin yaşadığı ve önemli turizm potansiyeline sahip olan Göcek’in, ilçe olması ile birlikte yeni ulaşım ve alt yapı hizmetlerine de kavuşacağı vurgulandı. Kanun teklifleri TBMM Plan Bütçe ve İçişleri Komisyonlarında ele alınacak.

Gazeteport

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları