loading
close
SON DAKİKALAR

İmamoğlu duyurdu: Borcu nedeniyle suyu kesilen hanelerin suyunun açılmasına başladık

İmamoğlu duyurdu: Borcu nedeniyle suyu kesilen hanelerin suyunun açılmasına başladık
Tarih: 18.03.2020 - 16:29
Kategori: Yerel

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni korona önlemlerine ilişkin açıklamada bulundu. İmamoğlu borcu nedeniyle suyu kesilen yurttaşların sularının açılmaya başlandığını duyurdu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni korona önlemlerini açıkladı.

İmamoğlu'nun konuşmasında öne çıkanlar şöyle: 

Biz, zor koşullarda bir araya gelmesini bilen bir milletiz. Bu süreci ortak mücadele ederek atlatacağız.

Hızlı hareket etmemiz gereken noktalarda sizleri bilgilendiriyoruz. Bir komisyon kurduk. İstanbul’da 463 semt pazarı var. Bir karar oluşturma ortamı yarattık.

Hallerle ilgili sağlıklı bir çalışma yürütüldüğünü, bütün tedbirleri aldığımızı altını çizelim. Bir tavsiye kararı aldık. Karar şu: Gıda ürünlerinin satıldığı pazarların kurulmasıyla ilgli tavsiye kararı aldık. Bu pazarlarda çalışacak esnafların alacağı tedbirlerle ilgili tavsiye kararı oluşturduk. Pazarlar dezenfekte edilecek.

Özellikle ihtiyaç olan gıda ürünlerinin satılacağı özel gıda yerlerinin kurulması konusunda bir tavsiye kararı aldık. Yani başka ürünlerin değil sadece gıda satılan semt pazarları kurulacak. Bu pazarlarda çalışacak esnaf mutlaka maske ve eldiven kullanacak. Belediyeler bu pazarları mutlaka denetleyecek. 

Pazarların giriş-çıkış noktalarında özel dezenfektanlar olacak. Vatandaşlara kendi fileleri ile gelmelerini tavisye ediyoruz. Burada amacımız mümkün olduğunca temassız şekilde, sağlıklı ürünlerin satıldığı bir alışveriş imkanını sağlamak olacak...

Bunun dışında Koronavirüs süreci ile ilgili çağrı merkezi kapasitemizi artırdık. İletişim konusun en üst seviyede tutacağız...

Temizlik, destek birimlerinin ‘sağlık durumları’ hariç en üstü seviyede izinleri kaldırıldı.  

İSKİ Ve İGDAŞ’ta kesinti yapılmayacağını söylemiştik. Geçmiş dönem borcu nedeniyle suyu kesilen hanelerin suyunun açılmasına başladık.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları