loading
close
SON DAKİKALAR

İSKİ'den açıklama; Kesintisiz su sağlamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz!

İSKİ'den açıklama; Kesintisiz su sağlamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz!
Tarih: 08.08.2022 - 08:17
Kategori: Şehir

İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa: İstanbul halkına kesintisiz su sağlamak için yatırımlarımıza devam ediyoruz!

İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Avrupa Yakası su dağıtım sisteminin atardamarı olacak Kağıthane-Bahçelievler-Sefaköy İçme Suyu Tünellerinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, İSKİ'nin en büyük içme suyu yatırımı olan Kağıthane-Bahçelievler-Sefaköy İçme Suyu Tünelleri inşaatında incelemelerde bulundu. İSKİ yönetici ve teknik heyetinin de katıldığı gezide Genel Müdür Başa, tünel çalışmalarındaki son durum hakkında Su İnşaat Dairesi Başkanı Secaettin Varer ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

İSKİ GENEL MÜDÜRÜ DR. ŞAFAK BAŞA: İSKİ , İSTANBUL HALKINA KESİNTİSİZ SU SAĞLAMAK İÇİN DEV YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYOR!

İnceleme gezisi esnasında değerlendirmelerde bulunan İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, çok önemli bir yatırımı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Yerin 40 metre altında, çok zor şartlarda çalışan İSKİ emekçilerine teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu İSKİ'nin çok önemli bir projesi ve çalışmalarımız iş programına uygun olarak gidiyor. 4.000 mm iç çapında olan tünelin yüzde 45 inşaatını tamamladık. Beton imalatları tamamlandığında çelik boru döşeme işlemlerine başlayacağız. İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki su arzını arttıracak, güvence altına alacak ve İSKİ’nin enerji maliyetlerini de düşürecek çok önemli projeyi maddi zorluklarımıza rağmen hızla tamamlamak arzusundayız" şeklinde konuştu.

AVRUPA YAKASI SU DAĞITIM SİSTEMİNİN ATARDAMARI OLACAK

TBM ile gerçekleştirilen kazılar sayesinde gündelik yaşamı ve trafiği etkilemeden çalışmalarına devam edilen Kağıthane-Bahçelievler-Sefaköy İçmesuyu Tünelleri, Kağıthane'ye kadar gelen Melen suyunu Avrupa Yakası'nın en uç noktalarına kadar ulaştıracak. Yaklaşık 21 kilometre uzunluğundaki tüneller, bölgenin en önemli su dağıtım noktaları olan Eyüp Münzevi Depo, Bahçelievler Depo ve Sefaköy Depo ile bağlantılı olacak. Ayrıca şebekeye entegresi sağlanarak alternatif besleme sistemleri oluşturulacak. Tüneller Avrupa Yakası su dağıtım sisteminin atardamarı olacak.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları