loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul Valiliği açıkladı: Kamuda mesai saatleri değişti

İstanbul Valiliği açıkladı: Kamuda mesai saatleri değişti
Tarih: 14.04.2021 - 16:33
Kategori: Şehir

İstanbul'da yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında kamuda güvenlik, sağlık, acil çağrı ve arama kurtarma hizmetleri hariç mesai saatleri 10.00 - 16.00 olarak belirlendi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kamuda mesai saatlerinin değiştiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kısmi kapanma sürecinde Cumhurbaşkanlığının 2021/8 sayılı Genelgesi uyarınca kamu kurum ve kuruluşlarında uzaktan ve/veya dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinden azami düzeyde istifade edileceği belirtilerek; mesai saatlerinin 10.00-16.00 olarak uygulanması kararlaştırılmıştır. Belirlenen bu saatler, kamuda süreklilik gerektirmeyen hizmetler için geçerlidir" denildi.

Güvenlik, sağlık, acil çağrı, arama/kurtarma gibi alanların bu kapsamın dışında tutulduğu bildirildi. Bu doğrultuda 112 AÇM, AFAD, EGM, JGK, Sahil Güvenlik ve Göç İdaresinin ildeki birimleri başta olmak zorunlu kamu hizmetlerinin sunumunda aksama yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığı vurgulandı. 

Valilik, İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından 14 Nisan 2021 tarih ve 31 No’lu karar ile İstanbul’da mesai saatlerinin 10.00-16.00 olarak belirlendiği kaydedildi.

Valiliği açıklamasında şöyle denildi:
"İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlardan;

İdari izin kapsamındaki personele (gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar, 10 yaş ve altında çocuğu olan kadın çalışanlar, engelli çalışanlar, yönetici pozisyonlarındakiler hariç 60 yaş üzerindeki personel, Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik rahatsızlığı bulunanlar) kolaylık gösterilecek ve idari izinli sayılacaktır.

Bu çalışanlar, amirlerinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar görevlerine dönecektir.

İlimizdeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarında tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, görev yerleri ve kullanılan araçların dezenfekte işlemleri gibi tedbirler titizlikle sürdürülecektir."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları