loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul Valisi Yerlikaya ve AKOM'dan kar uyarısı

İstanbul Valisi Yerlikaya ve AKOM'dan kar uyarısı
Tarih: 24.02.2019 - 08:33
Kategori: Şehir

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı Twitter hesabından yaptığı açıklamada İstanbul'da bu gece ve pazar günü akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışının devam edeceğini bildirdi.

İstanbul Valisi Yerlikaya açıklamasında; 'Meteorolojik verilere göre; ilimizde bu gece ve yarın akşam saatlerine kadar, aralıklı kar yağışı olacağı tahmin ediliyor. AKOM ekipleri ulaşımın aksamaması için gayret gösteriyorlar. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücü ve yayalarımızın dikkatli olmalarını bekliyoruz." dedi...

Meteorolojik verilere göre;
ilimizde bu gece ve yarın akşam saatlerine kadar, aralıklı kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

AKOM ekipleri ulaşımın aksamaması için gayret gösteriyorlar.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürücü ve yayalarımızın dikkatli olmalarını bekliyoruz.

— Ali Yerlikaya (@yerlikayaali34) 23 Şubat 2019

 

Bir açıklama da AKOM'dan geldi. AKOM'dan yapılan açıklamada ise, "Kar yağışının başlamasıyla birlikte İBB tarafından 5 bin ton tuz kullanılmıştır" denildi.

İBB AKOM KAR İÇİN TEYAKKUZDA

İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun batı kesimleri bugün sabah saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmiştir. Sistemin etkisiyle hava sıcaklıkları 8-10 derece birden azalarak -1 ila 2 derecelere kadar gerilemiştir. Akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı il geneline yayılarak etkisini göstermeye başlamıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için 7.083 personel, 1.357 araç, köy yolları için 147 traktör ve metrobüs güzergâhında 33 kışla mücadele aracıyla E-5 (D-100), TEM Karayolu ve ana arterlerde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam etmektedir.

İlçe belediyelerin sorumluluk alanında olan sokak ve mahallelerdeki karla mücadele için İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerekli tuz takviyesinde bulunmuş olup, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için ilçe belediyeleri ile koordine halinde çalışmalar sürdürülmektedir.

Kar yağışının başlamasıyla birlikte İBB tarafından 5 bin ton tuz kullanılmıştır. Üstgeçitlerde, otobüs duraklarında buzlanmalara karşı tuzlama çalışmaları devam etmektedir.

Evsiz vatandaşlara kış hizmeti kapsamında İBB’nin tesislerinde 327 kişi misafir edilmektedir. Beyaz Masa 153’e bu yönde gelen ihbarlar için anında harekete geçmektedir.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre İstanbul’da etkili olan kar yağışının 24 Şubat Pazar akşam saatlerine kadar etkili olması beklenmektedir.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları