loading
close
SON DAKİKALAR

İstanbul'da Koray Aydın rüzgarı!

İstanbul'da Koray Aydın rüzgarı!
Tarih: 21.04.2024 - 16:47
Kategori: Siyaset

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın, 21 Nisan 2024 Pazar günü saat: 14.00'da İstanbul delegeleri ile buluştu. Toplantıya İstanbul ve yakın illerin delegeleri yoğun ilgi göterdi.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın, 21 Nisan 2024 Pazar günü saat: 14.00'da İstanbul delegeleri ile buluştu.

Toplantı sonrası Koray Aydın sosyal medya hesabından yayımladığı teşekkür mesajında;

"Teşekkürler İstanbul

İstanbul buluşmamızda yoğun ilgi ve destekleriyle bizleri onurlandıran İYİ Parti İstanbul Üst Kurul Delegesi kardeşlerime,
programı organize eden değerli arkadaşlarıma ve
kıymetli #İYİPartiAilesi'ne gönülden teşekkürler.
#İstanbulİYİolacak
Daha fazla göster" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimler sonrası olağanüstü seçimli kongreye gitme kararı aldı. Akşener, kongrede aday olmayacağını açıkladı. Seçimde beklediği sonucu elde edemeyen İYİ Parti'de kurultay tarihi 27 Nisan olarak belirlendi.

İYİ Parti de Genel Başkanlık yarışı için şimdiye kadar adaylığını açıklayan isimler TBMM Grup Başkanı Koray Aydın, TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ve İYİ Parti Göç Politikaları Başkanı Mehmet Tolga Akalın oldu.

Koray Aydın Genel Başkanlığa Adaylığını açıkladı

Koray Aydın yaptığı açıkalamada;

"Büyük Türk milleti,
Değerli İYİ Partililer,

Bilindiği üzere İYİ Parti’miz, 27 Nisan 2024 tarihinde Seçimli Olağanüstü Kurultay kararı almıştır. Bu bağlamda kararın alındığı günden bu yana milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, il ve ilçe başkanlarımız, kurultay delegelerimiz ve partimize emek vermiş pek çok dava arkadaşımızla yürüttüğümüz istişareler sonucunda Genel Başkan Adayı olmaya karar vermiş bulunmaktayım.

Büyük fedakarlıklarla Partimizi kuran, bugünlere getiren, aldığı Olağanüstü Kurultay kararıyla Partimizin önünü açan ve yeniden aday olmayacağını açıklayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e teşekkür ediyorum.

Kurucu Teşkilat Başkanı olduğum ve bir evlat gibi büyüttüğümüz İYİ Parti’mizi yeniden ayağa kaldırmak, Türkiye’ye yeniden umut olmasını sağlamak ve Partimiz için emek veren bütün dava arkadaşlarımızı birlik, bütünlük ve kardeşlik hukukuyla bir araya getirmek amacıyla; kutlu bir yola çıkmış bulunuyoruz.

Niyetimiz hayırdır, akıbetimiz hayır olsun.

Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları