loading
close
SON DAKİKALAR

İzmit Belediyesi 'Lavanta Parkı' kuruyor

İzmit Belediyesi 'Lavanta Parkı' kuruyor
Tarih: 30.05.2020 - 10:55
Kategori: Yerel

İzmit Belediyesi lavanta üretimine başlamıştı. Belediye, bu kez Çayırköy’de kuracağı Lavanta Parkı ile hem ekolojik turizmi destekleyecek hem kente yeni sosyal yaşam alanı kazandıracak.

Kente nefes aldıracak yaşam alanlarını hayata geçirmeye devam eden İzmit Belediyesi, kendisine ait Çayırköy 134 ada parseldeki park alanını Lavanta Parkı’na dönüştürmek için düğmeye bastı. 5 bin 100 metrekarelik alan içerisinde kurulacak olan Lavanta Parkı ile İzmit Belediyesi ekolojik turizmi destekleyecek. Lavanta Parkı’nın görsel zenginliğini oluşturacak 2 bin 800 metrekarelik alanında önümüzdeki günlerde lavanta dikimine başlanacak.

İzmit Belediyesi, geçtiğimiz yıl sonundan itibaren ekim alanına dönüştürdüğü atıl durumdaki tarım arazilerini yeniden kazandırarak ilaç, gıda, kozmetik, sağlık sektöründe yoğun talep gören lavanta bitkisinin Durhasan Köyü’nde üretimine ve yetiştiriciliğine başladı. İçerisinde kafeterya, dinlenme alanları, fotoğraf çekilme noktaları, çocuklar için lavantalardan oluşan bitki labirenti ve gezinti yolları yer alacak olan Çayırköy’deki Lavanta Parkı ise hem görsel hem sosyal zenginliğiyle İzmit’e yeni bir nefes aldıracak.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları