loading
close
SON DAKİKALAR

Kemal Kılıçdaroğlu; Adalet Yürüyüşü 7 yaşında. Adalet olmazsa hak yerini bulmaz. Hak yerini bulmazsa, insan yaşamaz, devlet ölür.

Kemal Kılıçdaroğlu; Adalet Yürüyüşü 7 yaşında. Adalet olmazsa hak yerini bulmaz. Hak yerini bulmazsa, insan yaşamaz, devlet ölür.
Tarih: 15.06.2024 - 16:48
Kategori: Siyaset

Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet yürüyüşünün 7 yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada; "Bugün ise vatandaş Kemal olarak bir derdim var… 7 yıl önce olduğu gibi bugünde, adaleti arayan herkesin ve her kesimin yanındayım."

Cumhuriyet Halk Partisinin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet yürüyüşünün 7 yıl dönümü paylaşımında;

"Adalet Yürüyüşü 7 yaşında...

Henüz 18 yaşında arkadaşlarıyla birlikte Amerikan sömürgeciliğine karşı mücadele eden genç Kemal'in bir derdi vardı.

Uzun yıllar devletine bürokrat olarak hizmet eden, milletinin parasını çetelere, tefecilere ve halk düşmanı baronlara yedirmemek için mücadele veren bürokrat Kemal'in de bir derdi vardı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olan, bu milletin bir tek kör kuruşuna elini uzatmayan, uzatanlarla canı pahasına mücadele eden Bay Kemal'in de bir derdi vardı.

Bugün ise vatandaş Kemal olarak bir derdim var…

Benim gözümde, dünyalar dolusu hazinenin milletimin nokta kadar çıkarı karşısında pul kadar değeri yoktur. Bunu böyle bilin.

7 yıl önce olduğu gibi bugünde, adaleti arayan herkesin ve her kesimin yanındayım.

Ayşe Ateş'in, Emine Şenyaşar'ın, Türkan Elçi'nin, Mısra Öz'ün, Şengül Hablemitoğlu'nun, Emel Korkmaz'ın, Gülsüm Elvan'ın, Ayşe Bülbül'ün, evladımız Vera’nın Can Atalay'ın, Selahattin Demirtaş’ın, Adnan Selçuk Mızraklı'nın, tutuklu  gazetecilerin, Gezi tutuklularının, KHK mağdurlarının, Cumartesi Anneleri’nin, 28 Şubat mağdurlarının, Ergenekon Kumpası mağdurlarının dün olduğu gibi bugün de yanlarındayım.

Adalet olmazsa hak yerini bulmaz.
Hak yerini bulmazsa, insan yaşamaz, devlet ölür.

Ve unutmayın, firavunun karşısında olmak yetmez, Musa'nın yanında olmadıkça…

Selam olsun;
Yürek diretip Hak, Hukuk ve Adalet mücadelesi verenlere, bu yolda alın teri dökenlere…" dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları