loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu Anıtkabir özel defterine yazdı: Egemenlik, hiçbir surette hiçbir kişiye veya zümreye bırakılmayacak, milletin olacaktır

Kılıçdaroğlu Anıtkabir özel defterine yazdı: Egemenlik, hiçbir surette hiçbir kişiye veya zümreye bırakılmayacak, milletin olacaktır
Tarih: 09.08.2020 - 09:41
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 37. Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte dün Anıtkabir'i ziyaret etti. CHP lideri Anıtkabir özel defterini imzaladı.

37. Olağan Kurultay'da seçilen Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:
"Aziz Atatürk, Sayın Genel Başkanım... 25-26 Temmuz tarihlerinde 37. Kurultayımızı gerçekleştirdik. Bu Kurultayda, kamuoyuna açıkladığımız '2.Yüzyıla Çağrı Beyannamesi' oy birliği ile kabul edilmiştir. Kabul edilen bu beyanname ile halkımıza söz verdik. Kurduğun Cumhuriyet'i, Cumhuriyet'in 100. yılında demokrasi ile taçlandıracağız. Egemenlik, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılmayacak egemenlik gerçekten de kayıtsız, şartsız milletin olacaktır. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak bizim en temel görevimizdir. Bu azim ve kararlılıkla huzurundayız.

Aynı kararlılıkla, size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Ruhun şad olsun."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları