loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Baskın seçimde Gelecek ve DEVA partilerine grup kurma desteği verebiliriz

Kılıçdaroğlu: Baskın seçimde Gelecek ve DEVA partilerine grup kurma desteği verebiliriz
Tarih: 14.05.2020 - 16:30
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'baskın seçim' olursa İYİ Parti'ye verilen desteğin aynısını DEVA Partisi ve Gelecek Parti'sine de verebileceklerini söyledi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü köşesinde Kılıçdaroğlu'nun, "Baskın erken seçimde İYİ Parti'ye yaptığınız gibi Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'ne de grup kurma desteği verir misiniz?" sorusuna, "Demokrasi için elbette veririz" dediğini aktardı. 

Uğuroğlu'nun Yeniçağ'da bugün (14 Mayıs 2020) yayınlanan "Erdoğan'ı üzecek iki önemli gelişme" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sordum:

- Baskın erken Seçimde İYİ Partiye yaptığınız gibi Gelecek ve DEVA partilerine de grup kurma desteği verir misiniz?

Erdoğan'a üzecek birinci gelişme Kılıçdaroğlu'nun şu taahhüdüdür:

"Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis'te her parti temsil edilmeli…"

Erdoğan'a üzecek ikinci gelişme ise Gelecek ve DEVA partilerinin millet ittifakına katılması olacaktır…

Çünkü bu iki partinin liderleri Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan AKP'nin de Erdoğan'ın güçlü ve zayıf noktalarını çok iyi bilirler ve AKP'den büyük miktarda seçmen koparırlar… Onlar da güçlendirilmiş parlamenter rejimden yanalar… 2 yıla yaklaşan sürede çöken partili cumhurbaşkanı yani tek adam rejiminin savunucusu cumhur ittifakıdır. Ki bu noktada Bahçeli'nin, "Ben yokum, haydi erken seçim yapalım" demesi inanın hiçbir partiye sürpriz olmayacaktır."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları