loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan!

Kılıçdaroğlu; Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan!
Tarih: 15.08.2022 - 17:33
Kategori: Siyaset

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Tarım ve Kredi Kooperatifi’ne ait marketleri işaret ederek “İndirim uygulanacak” demesi ve bugün itibarıyla indirimli ürünlerin satışına başlanması üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be! Şunu hiç kimse unutmasın. Burada suç perakendecilerin değil; ekonomiyi yerle bir eden, üretimi bitiren Saray iktidarınındır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz kış "Kara Kış Fonu" çağrıları kapsamında zincir marketlerin yönetim kurulu başkanlarına yaptığı çağrı mektubunu da paylaşımına ekledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun market sahibi ve yöneticilerine gönderdiği mektup şöyleydi:

"Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın içine sokmaktadır.

Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörümüzün paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinde hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım.

Değerli Sektör Yöneticisi;

Söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebim olduğunu ifade etmiş, "10 Hayatta Kalma Ürünü" için kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim.

Bu ürünler: Un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.

Bu talebin, sizden, bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız.

Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakârlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.

Kara kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağınıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Kemal Kılıçdaroğlu

Genel Başkan"

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları