loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?

Kılıçdaroğlu; Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?
Tarih: 20.03.2023 - 22:05
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, evinin mutfağından vatandaşlara seslendi; Birleşeceğiz ve kazanacağız. Ama kime karşı?

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu saat: 22.00'da buluşmaya davet ettiği vatandaşlara seslendi.

Millet İttifakı 13 Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu; "Biz rekabetçi bir Türkiye inşa edecek şartları oluşturacağız."

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada;

"Sevgili dostlar İyi akşamlar evime hoş geldiniz. Bu akşam bir konuyu netleştirmek adına sizleri evime davet ettim. Asıl konuya geçmeden önce seçim yaklaştıkça giderek artan tuhaf bir duruma dikkatinizi çekmek istiyorum. Saray iktidarı ve onunla yola çıkanlar kadınların en temel haklarını birkaç oy için pazarlık meselesi yapmaya hazır olduklarını gösterdiler. Kadınların en basit kazanımlarını çöpe atmaya kalkıyorlar. 

Bakın açık konuşalım oradaki hedef başı kapalı genç muhafazakar kadınlardır. Bu genç kadınları ezmek istiyorlar onları kontrol altına almak istiyorlar. Evet dehşetle izliyoruz onları. Ve evet bunların hepsi üzülerek ifade edeyim gerçek.

Şimdi gelelim asıl meseleye biliyorsunuz birleştire birleştire ülkeyi kazanan bir oyuncu haline getirmeye çalıştığımı. Uzun süredir anlatıyorum. Peki biz ne için birleşiyoruz neyi kazanmanın peşindeyiz? Tayyip Erdoğan'a karşı mı birleşiyoruz bu kadar emeği bu kadar küçük bir hedef için mi harcayacağız. Yok böyle bir şey. Evet bizim demokrasimiz ekonomimiz Adalet sistemimiz ve özgürlüklerimiz ağır bir Erdoğan tehdidi altında bu zaten uzun yıllardır böyle ancak herhalde bu yaşımda bu ülkeye bırakacağım miras bu kadar küçük olmasa gerek. Erdoğan'ı göndereceğiz. Söylüyorum zaten bu hedeflerimizin En kolayı ama bizim asıl ana hedefimiz çok daha büyük.

Biz rekabetçi bir Türkiye inşa edecek şartları oluşturacağız. Bugün sistemik bir teknolojik rekabet çağında yaşıyoruz bakmayın siz Türk'ün Türkiye propagandasına iletişim başkanlığının çöpe attığı milyarlara. Biz dünya ile rekabet etmiyoruz.

Sevgili dostlar rekabette iyi olup olmadığımızı tek bir kriter gösterir kazanıyor musun kaybediyor musun. Bu da iki şekilde anlaşılır yeni bir refah seviyesi yaratabiliyor musun bu refaha tam bir barış nesli yaratarak ulaşabiliyor musun, rekabette kazanıyorsanız milletinizin standardı alım gücü huzuru, mutluluğu artar. Seninki artıyor mu? sevgili milletim sevgili halkım Mutlu musun sevgili vatandaşlarım sevgili yurttaşlarım ropagandalarla algınızı Manipüle edilmesine asla İzin vermeyin. Biz maalesef rekabette zayıfız evet açık konuşalım Bu problemler Erdoğan'la başlamadı ancak Erdoğan'la ayuka çıktı.

Çünkü Türkiye yıllardır enerjisini iç sorunlarına harcadı. Darbeler gördü ekonomik krizler gördü kutuplaşmalar gördü ayrımcılık gördü çeteler gördü terör gördü birbirimize didişe didişe rekabetçi olmaktan çıktık. Dünyadan hak ettiğimiz payı alamadık. Yani hepimizi birleştirmesi gereken asıl mesele şudur. Dünya ile rekabet etmek ve kazanmak ve hakkımız olanı almak. Türkü, Kürdü Sünnisi Alevisi başı açığı başı kapalısı solcusu sağcısı bu müşterekte birleşmeli. Daha iyi bir yaşam müştereğinde hakkını alma müştereğinde buluşmalı Ben bunun için millet ittifakının adayı seçildim. ben onarıcı, telafi edici, birleştirici, kucaklayıcı, liderlik yapıp asıl geleceğin yeni nesil liderlerine ortamı hazırlayacak kişiyim. Ben bundan sonra geleceklerin siyasi geleceği için taşları doğru döşeyecek kişiyim.

Millet ittifakı olarak önce toplumu güçlendireceğiz. Devleti toparlayacağız, açık yaraları kapatacağız, insanların yaşam sevincini geri vereceğiz. Dezavantajlı grupları, dezavantajı olmaktan çıkaracağız. Doğru yerlere yatırım yapılmasını sağlayacağız. Finansal ve demokratik istikrarı getireceğiz. Yani özetle ülkemizi rayına sokacağız ki bizden sonraki liderler hayatlarını yerel sağlam basıp üzerinde güvenle yürüyebilecekleri sağlıklı bir zemine sahip olsunlar.

Ve ben sonrasında da torunlarımla ilgilenmek üzere emekli olacağım bu kadar basit. Çünkü benim çözmem gereken çok önemli sorunlar var. Bunu da ancak gelecekle ilgili bireysel siyasi emelleri olmayan bir lider yapabilir. Evet birleşe birleşe kazanacağız sevgili vatandaşlarım ama dünyaya karşı kazanacağız. Asıl 50 yıldır rekabet etmemiz gerekenlere karşı kazanacağız. Ve sonunda ülkemizin yönü oraya dönecek Herkes müsterih olsun. İyi akşamlar."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları