loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, Elazığ'da konuşmasında; 'Desteğinizle iktidar olursak, çiftçilerin aldıkları kredilerin faizlerini 1 hafta içinde sileceğiz'

Kılıçdaroğlu, Elazığ'da konuşmasında; 'Desteğinizle iktidar olursak, çiftçilerin aldıkları kredilerin faizlerini 1 hafta içinde sileceğiz'
Tarih: 20.09.2022 - 13:30
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'da partisinin grup toplantısında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında;

 
“Elazığ'ın ekmeğini yemiş, suyunu içmiş bir kişi olarak hepsine yürekten teşekkür ederim. Ben Elazığlı hemşehrilerimle gurur duyuyorum.
 
Bugün İBB başkanımızla beraber, güzel bir okulun temelini attık. Bu okul sadece Elazığ için değil, Türkiye için bir ilktir.
 
Okulun açılışına bazıları korkudan gelemedi, önemli değil. Önemli olan Elazığ'lı hemşehrilerimize bu hizmetin kazandırılmasıdır.
 
Türkiye'nin her tarafında dertler var, biliyoruz. Siyaset kurumunun görevi bu sorunları çözmektir.
 
Siyaseti adalet üzerine inşa etmezseniz siyaset zenginleşme aracı olur. Bizim amacımız budur. Biz bu ülkeyi temiz siyaset yapanlara emanet edeceğiz.
 
Altı partiyi bir araya getiren ülkenin sorunlarıdır, Türkiye'yi kavga etmeden, huzur içinde aydınlığa çıkaracağız. Kucaklaşacağız, helalleşeceğiz, hep beraber ülkeyi büyütüp kalkındıracağız.
 
2003 yılında Elazığ'da 28 bin 322 çiftçi, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıt yaptırmış. 2022 yılına gelindiğinde ise 15 bin çiftçiye düşmüş. Çünkü çiftçi zarar ettiği için üretimi bıraktı. Çiftçinin hakkını vermezseniz 85 milyon aç kalır!
 
Elazığ, bir tarım, turizm ve sanayi kenti. Elazığlı çiftçilerin çok mutlu olmadığını biliyorum. Tüm Türkiye'de çiftçiye verdiğim sözü burada da söylüyorum: Elazığlı çiftçi kardeşim, ÖTV'siz KDV'siz mazotu size vereceğiz.
 
Desteğinizle iktidar olursak, çiftçilerin aldıkları kredilerin faizlerini 1 hafta içinde sileceğiz.
 
Vatandaş borç batağında. Toplam nüfusun %81.4'ü borçlu. Soruyorlar borcu ödemekte zorlanıyor musunuz? Zorlanıyorum diyenlerin oranı %77.3
 
Doğalgaza yapılan zam yüzde 164. Memurun maaşını mı yüzde 164 arttı, çiftçinin geliri mi arttı? Vatandaş perişan vaziyette.
 
Bir vatandaş borcunu öderken zorlanıyorsa boğazından kesiyor demektir, yüksek faizle borcu kabarıyor demektir. Türkiye'yi bu girdaptan çıkaracağız.
 
Ben elektrik faturasını ödemedim. Elektriği kesilen insanların evlerinde yaşanan dramı toplum bilmiyor. Onlar fakir aileler. O evde kışın ortasında elektriği kesince bu insanlar nasıl ısınacak?
 
Saray'dakilerin bir eli yağda, bir eli balda. Benim görevim sade vatandaşın hakkını hukukunu korumak, adaleti tesis etmektir. Siyaseti zenginleşme aracı olmaktan çıkarıp halka hizmet haline getirirseniz bu ülke kurtulur.
 
Diyorlar ya, 'Biz faize karşıyız" diye, bunlara inanmayın. Tefecilere dünyanın faizini ödüyorlar. İktidar olunca ilk bir ayda çiftçinin banklara ve tarım krediye olan borçlarının faizini sileceğiz. Biz üretenin yanında olacağız.
 
Devletin dini adalettir! Adaletin olmadığı yerde hukuk olmaz, insan hakları olmaz. Yüce Yaradan, kainatı bile adalet üzerine kurmuştur! Malı götürenleri asla ve asla affetmeyeceğim. Beytülmal'a el uzatanları asla affetmeyeceğim.
 
Elazığlı ülkesini sever, vatanını sever, her düşünceye saygı gösterir. Ama birileri kendilerini Elazığ yerine koyup o pankartları asıyorlar, amaçları kışkırtmak. Ya bıkmadınız mı kavgadan?
Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları