loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan, öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir; son çağrım, bu sınava girmeyin'

Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan, öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir; son çağrım, bu sınava girmeyin'
Tarih: 23.08.2022 - 13:39
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin” dedi....

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında; uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Uzman ve başöğretmenlik kadrolarına 614 bin 446 başvuru oldu. Bu öğretmenlerimizin büyük bölümü gerekli eğitimleri tamamladılar. Yüksek lisans, doktora yapmış olan 90 bine yakın öğretmenimiz yapılacak sınavdan zaten muaf. Diğer öğretmenlerimize, sınavı boykot çağrısı yapılmasını en başta milli iradenin tecelligahı olan Meclisimize saygısızlık olarak görüyoruz. Daha önce de öğretmenler arasında ayrımcılık yaparak onlara hakaret edenlerin bu konudaki gayretlerinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamasına tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan, rencide edici sınavı kabul etmeyen öğretmenlere aba altından sopa göstermiştir. Sevgili Öğretmenler, bu ülkenin gözbebeği sizlersiniz. Korkarsanız, ezilirsiniz. Bu muameleye eyvallah ederseniz, ezilirsiniz. Son çağrım, bu sınava girmeyin! Haklarınızı almak mı istiyorsunuz, insanca yaşamak mı istiyorsunuz, mücadele etmeyi bileceksiniz. “Hadi ordan demeyi” bileceksiniz. Bakın o zaman o tehditlerden nasıl dönüyorlar. 600 bin kişisiniz, sizin önünüzde kim durabilir! İlk atacağınız adım sendikalarınıza yönelik olsun. Bazı sendikalar bu rezaletin şakşakçısıdır. Oysa tüm güç sizin elinizdedir. En önce onları hizaya getirin."

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları