loading
close
SON DAKİKALAR

'Kılıçdaroğlu, FETÖ’yü aklıyor' diyen Abdulkadir Selvi'ye sosyal medyada tepki

'Kılıçdaroğlu, FETÖ’yü aklıyor' diyen Abdulkadir Selvi'ye sosyal medyada tepki
Tarih: 16.07.2020 - 10:20
Kategori: Gündem

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki "Erdoğan FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağıdır. Bunu anlamamak için beyinsiz olmak lazım" sözlerine ilişkin, "Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor" diyen Hürryet yazarı Abdulkadir Selvi'ye sosyal medyada tepki yağdı. ...

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki "Erdoğan FETÖ'nün bir numaralı siyasi ayağıdır. Bunu anlamamak için beyinsiz olmak lazım" sözlerine ilişkin, "Kılıçdaroğlu, darbeyi önleyen Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor" görüşünü savundu. 

Yazısında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Selvi, "O zaman Menderes de 27 Mayıs’ın siyasi ayağı mıydı? Demirel de 12 Mart ve 12 Eylül’ün siyasi ayağını mı oluşturuyordu? Şimdi Erbakan’a '28 Şubat’ın siyasi ayağı' mı diyeceğiz. Bu yaklaşım darbecileri temize çıkarırken darbenin mağdurlarını kirletmeye çalışmaktan başka bir anlam taşımıyor.Darbeyi önleyen Erdoğan’a FETÖ’nün siyasi ayağı demek, 15 Temmuz’u kontrollü darbe ilan etmek, elinde 15 Temmuz’un kanı olan FETÖ’yü aklamaktan başka bir anlamı olmaz. Kılıçdaroğlu, darbeyi önleyen Erdoğan’ı suçlarken FETÖ’yü aklıyor." dedi. 
 
Abdulkadir Selvi'nin bu yazsına sosyal medya hesabından tepki yağdı. Sosyal medyada Cemaat'in yayın organı STV'nin spikeri Asıl Yıldırım tarafından Abdulkadir Selvi'nin Fethullah Gülen'le çektirdiği fotoğraf paylaşıldı.
 
Gazeteci Bülent Mumay, Selvi'ye "Hiç utanmanız yok mu?" diyerek tepki gösterdi. 
 
İşte Selvi'nin yazısına gelen tepkilerin bazıları şöyle:
 
Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları