loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'ndan İBB'nin restore ederek 30 yıl sonra kullanıma açtığı 3. Ahmet Çeşmesi'ne ziyaret

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu'ndan İBB'nin restore ederek 30 yıl sonra kullanıma açtığı 3. Ahmet Çeşmesi'ne ziyaret
Tarih: 26.05.2020 - 13:00
Kategori: Gündem

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağında boş kalan İstanbul sokaklarında incelemelerde bulundu.

İstanbul'da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancığlu ile birlikte İBB'nin geçtiğimiz günlerde restore ettiği, 30 yılın ardından musluklarından su akmaya başlayan 3. Ahmet Çeşmesi'ni ziyaret etti, Tarihi Yarımada’da İstanbul turu attı.

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, 3. Ahmet Çeşmesi’nin tarihiyle ilgili İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat’tan bilgi aldı. Üçlü, İstanbul’un sembol yapılarından Ayasofya Müzesi ve Halı Müzesi etrafında dolaşıp, Soğukçeşme Sokağı üzerinden Gülhane Parkı’na indi. Gülhane Parkı’nda çalışan Park ve Bahçeler Müdürlüğü işçileri ve güvenlik görevlilerinin bayramlarını kutlayan Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, turlarını Sarayburnu’nda tamamladı. Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu ve İmamoğlu, çalışma arkadaşlarıyla birlikte İstanbul Boğazı manzaralı anı fotoğrafı çektirdi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu ile çeyrek asırdır susuzluğa mahkum edilmiş olan ve şimdi sularını akar hale getirdiğimiz tarihi 3. Ahmet Çeşmesi'ni ve bölgeyi gezdik. İstanbul'u tüm tarihi ve manevi birikimiyle koruyacağız" dedi.

Geçtiğimiz günlerde restore edilen 3. Ahmet Çeşmesi'yle ilgili yandaş Demirören medyasında bir haber yayınlanmış, İstanbul'un tarihi çeşmelerinin restore edilerek kullanıma açıldığına ilişkin haberde İBB'nin adı anılmamıştı.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, CNN Türk'te İBB'yi anmadan yapılan habere tepki göstermiş, CNN Türk'e 'Peki kim yaptı?' diye sormuştu. 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları