loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu İzmir'de konuştu: Belediye başkanlarımız tarih yazdılar, hiç kimsenin ihtiyacı göz ardı edilmedi

Kılıçdaroğlu İzmir'de konuştu: Belediye başkanlarımız tarih yazdılar, hiç kimsenin ihtiyacı göz ardı edilmedi
Tarih: 08.12.2020 - 11:30
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de belediye başkanlarıyla bir araya gelerek deprem sonrasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ile bir araya gelerek deprem sürecine ilişkin bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra bir açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Acıların sarılması için belediye başkanlarımız gerçekten seferber oldular. Sürecin rahat atlatılması için AFAD'ın, Kızılay'ın, Jandarma'nın katkılarını şükranla anmalıyız. Belediye başkanlarımız depremde yaptıkları hakkında bilgi verdi. Şu ana kadar evlerinden ayrılan bütün yurttaşlara 42 milyon liralık kira yardımı yapıldığı ifade edildi. 224 hane belediyeye ait konutlara yerleştirildi. 4 bin 200 aileye de 10'ar bin lira kira yardımı yapıldı. Eğitimle ilgili çocukların tüm talepleri karşılanmış vaziyette.

Ağır ve orta hasarlı binalar var. Bunların yıkılması ya da onarılması gerekiyor. Bu konuda merkezi hükümetin yapacağı her türlü katkı çok önemli. Belediyelerimiz merkezi hükümetle birlikte sorunların giderilmesi için çaba gösterecektir.

İzmir'in yaşadığı acı Türkiye'nin ortak acısına dönüşmüştür. Bizim belediyelerimizin ve diğer partilerin belediyelerinin katkıları oldu. Merkezi hükümet de elinden gelen çabayı gösterme gayreti içinde olmuştur. Şu açık ve nettir: İzmir Büyükşehir Belediyemiz ve belediye başkanlarımız tarih yazmışlardır. Hiç kimsenin en ufak ihtiyacı göz ardı edilmemiştir. Belediye başkanlarımıza çabaları için teşekkür ederim. Bundan sonra kentsel dönüşümle ilgili olarak merkezi hükümet engel çıkarmadığı sürece her türlü sorunu kısa süre içinde çözeceklerdir. Ama bizim gönlümüzde yatan merkezi hükümetle yerel yönetimler arasında karşılıklı güçlü bir diyalogun olmasıdır. Sorun parti sorunu değildir, deprem hepimizin sorunudur. Merkezi ve yerel yönetim güç birliği yapınca vatandaş memnun olacaktır. Parti ayrımı yapmaksızın, belediyelere sorun çıkarmaksızın bütün sorunları çözmek mümkündür."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları