loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, savruluyor

Kılıçdaroğlu: Türkiye yönetilmiyor, savruluyor
Tarih: 29.09.2020 - 14:56
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'nın faiz yükseltme kararı ve açıklanan 'Yeni Ekonomi Programı' ile ilgili sosyal medya hesabından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve damadı Berat Albayrak'ı hedef aldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  Merkez Bankası'nın 5 gün önce aldığı faiz yükseltme kararı ve 'Yeni Ekonomi Programı' ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a eleştiride bulunan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

"“Faizler inince; Enflasyon düşecekti. Türk Lirası değer kazanacak, Dolar-Avro düşecekti. Yatırımlar artacak işsizlik azalacaktı… Faizleri indirmedi diye Merkez Bankası Başkanı bile görevden alındı. Ama gelişmeler tam tersine oldu. Enflasyon arttı, Dolar-Avro karşısında TL kar gibi eridi, yatırımlar düştü, işsizlik arttı. Beş gündür bekliyorum… Vatandaşları tebaası sayan Saray'ın kibirli adamı ve sosyete damadı ne diyecek diye. Beş gündür tık yok… Herhalde Nobel Ekonomi Ödülü'nü kaçırdılar diye (!) kahroluyorlar! Ne diyorduk? Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor”

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları