loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu; 'Türkiye'nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı'

Kılıçdaroğlu; 'Türkiye'nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı'
Tarih: 29.11.2022 - 08:28
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karanlıkta yollara düşen vatandaşlarımıza seslendi; Türkiye'nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sabah karanlıkta yollara düşen vatandaşlar için video yayımladı;

Sağlığımız için gün ışığına ihtiyacımız var. Türkiye'nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah saat 8’de yaptığı videolu açıklamada, kalıcı yaz saati uygulamasının insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine değindi. CHP CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kış saatine geçmeyerek, bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Gerçekten de bu bir trajedidir… Kalpleri gibi zifiri karanlığa mahkûm ettiler Türkiye’yi. Bunu hemen, ama hemen; mutlaka düzelteceğiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı” açıklaması ile yayınladığı videoda şunları söyledi:

“Sevgili halkım. Kış saatine geçmeyerek, bakın çocuklarımıza ne yaptılar. Bu karanlıkta, bu yollara düşen; göz göze, kalp kalbe, el ele vermeye çalışan insanlarımız… Türkiye’nin sabahlarını karanlığa boğdular. Gerçekten de bu bir trajedidir.

Bu saraylıların her şeyden korkmasına alışmıştık da gün ışığından korkmaları neyin nesidir, Allah aşkına? Hayret ediyorum. Bu cehaleti artık, bu ülke kaldıramaz oldu.

Ama ben, bu cehaletin üreteceği sonuçlar ile ilgili bir rapor hazırlattım. Biyolojik saatimizin en önemli uyaranı gün ışığıdır, sevgili halkım. Gün ışığı bir sinyaldir. Bu sinyal gelir ve fizyolojik süreçleri kontrol eden çeşitli hormonların üretimi başlar. Bunu engellerseniz hastalıklara yol açarsınız.

Bu yapılan; bozulmuş biyolojik ritim, nöro hastalıklar, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve kanser gibi hastalıklar için önemli bir risk teşkil ediyor. Bunlar rapor mapor bilmez, okumazlar. Kalpleri gibi zifiri karanlığa mahkûm ettiler Türkiye’yi. Bunu hemen, ama hemen; mutlaka düzelteceğiz.”

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları