loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu, Washington Post gazetesine Cemal Kaşıkçı için taziye ziyaretinde bulundu

Kılıçdaroğlu, Washington Post gazetesine Cemal Kaşıkçı için taziye ziyaretinde bulundu
Tarih: 12.10.2022 - 22:04
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD temaslarının 3. gününde Washington Post gazetesine Cemal Kaşıkçı için taziye ziyaretinde bulundu

CHP Genel Başkanı yaptığı paylaşımda;

"Washington Post gazetesine taziye ziyaretinde bulundum. Cemal Kaşıkçı, Washington Post'un değerli bir yazarıydı. Kaşıkçı cinayeti İstanbul'da Suudi Arabistan Konsolosluğu’nda işlendi. Bu korkunç cinayet ile, yalnızca fikir özgürlüğü değil insanlık da büyük yara aldı.

Türkiye'de işlenen bu cinayetin davasının Suudi Arabistan'a devredilmesi, Türkiye’nin egemenlik haklarına yapılmış büyük bir hakarettir. Kendi topraklarımızda bu cüret gösterilebilmiştir. Şu çok açık ki, hem Türkiye hem ABD, petro-dolarlar karşısında demokraside sınıfta kaldı.

Petro-dolarlarla insan öldüren prenslerin olduğu bir düzeni reddediyoruz. Türkiye'de insan hakları ve özgürlükleri tam anlamıyla tesis edeceğiz, itibarlı bir adalet sistemine kavuşacağız. Cemal Kaşıkçı'nın hatırasının önünde, bunun sözünü bir kez daha veriyorum.

I paid a visit to The Washington Post to express our condolences for the assasination of Jamal Khashoggi who was a valuable columnist for their newspaper. The Khashoggi assassination was committed at the Saudi Arabian Consulate in Istanbul.

With this terrible assassination, not only freedom of thought, but also humanity suffered great wounds. Transferring the murder case of Khashoggi to Saudi Arabia is a great insult to Turkey's sovereignty. This outrageous murder was committed in our lands.

Both Turkey and the US failed in respecting democracy against the petro-dollar order. We reject a system where petro-dollar princes commit murder.

We will establish human rights and freedoms in Turkey to the full, and we will have a respectable justice system. In front of the memory of Jamal Khashoggi, I promise this once again."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları