loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan 29 Ekim mesajı: Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını sürdüreceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan 29 Ekim mesajı: Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını sürdüreceğiz
Tarih: 28.10.2020 - 16:44
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir video ve mesaj yayımladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir video ve yayınladığı mesajda, "Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete teslim etmek üzere kurduğu, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyetimizin 97. yaşı kutlu olsun" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun 29 Ekim mesajı şöyle:
"Ülkemiz, ekonomik ve siyasal açıdan bir buhranın içinde olsa da başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizi kuran kadroların yol göstericiliğinde, Anayasanın temel dayanağı olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını, kararlı bir yönetim eliyle güçlendirerek sürdüreceğiz.

Çünkü bizler, Atatürk ilkelerinin öncülüğünde, bunu başaracak güce, özgüvene ve birikime sahibiz. Ülkemizde adalete olan susuzluğu, Cumhuriyetimizin kuruluşundaki gibi geniş bir mutabakatla gidereceğiz. Ve yine bu geniş mutabakat ile cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.
Bu duygu ve inançla 97. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Covid-19 salgın hastalığı ile ön safta mücadele ederken hayatını kaybeden sağlık emekçilerimizin anıları önünde saygıyla eğiliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları