loading
close
SON DAKİKALAR

Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlere 'Sınava Girmeyin' çağrısı

Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlere 'Sınava Girmeyin' çağrısı
Tarih: 08.08.2022 - 12:08
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlere "Sınava Girmeyin" Çağrısı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Öğretmenlik Meslek Kanunu kapsamında getirilen uzman öğretmen ve başöğretmen kariyer basamakları sınavına yönelik 29 Temmuz’da yaptığı açıklamayı anımsattı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Temmuz’da yaptığı açıklamada, şu değerlendirmeyi yapmıştı:

“Öğretmenlik kutsal meslek, öğretmenler de değerlimiz. Ömrünün yarısını evlatlarımızı yetiştirmeye adamış öğretmenlerimizi bile kariyer sınavına tabi tutmak istiyorlar. Bu onur kırıcı bir davranış. İktidarı öğretmen ve öğretme üzerinden eleştirmek istemiyorum. Çağırımdır, gelin birlikte bu işi daha makul bir şekilde çözelim. En değerlilerimizi kariyer sınavları ile rencide etmeyelim. Uzman ve başöğretmen ilan etmenin yolu çoktur.”

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları