loading
close
SON DAKİKALAR

Kızılay operasyonunda yeni gelişme

Kızılay operasyonunda yeni gelişme
Tarih: 01.07.2020 - 17:13
Kategori: Gündem

Kızılay Sancaktepe Şubesi’ne yardım malzemelerinin satıldığı iddiasıyla yapılan operasyonun ardından Kızılay Şube Başkanı Hilmi Yazıcı'nın AKP’li Sancaktepe Belediyesi’ndeki Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alındığı açıklandı.

Kızılay Sancaktepe Şubesi’nin adının karıştığı yolsuzluk operasyonuyla bazı eski Kızılay yöneticilerinin de aralarında bulunduğu toplam 16 kişinin “Çete oluşturmak ve Kızılay mallarını satarak şahsi menfaat elde etmek” iddiasıyla tutuklanmasının ardından dikkati çeken bir ayrıntı ortaya çıktı.

AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yaptığı da ortaya çıkan Kızılay Sancaktepe Şube Başkanı Hilmi Yazıcı, geçtiğimiz günlerde operasyona ilişkin bir açıklama yaparak 'tatsız olaylar' ifadesini kullanmıştı. AKP’li Sancaktepe Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise Yazıcı’nın bugün Mali Hizmetler Müdürlüğü görevinden alındığı belirtildi.

BAŞKANIMIZ TALEBİ UYGUN BULDU

AKP'li Sacanktepe Belediyesi’nden BirGün’e yapılan açıklamada, “Mali Hizmetler Müdürü olarak görev yapan Hilmi Yazıcı, geçtiğimiz pazartesi günü görevinden alınmasını talep etti. Başkanımız ise bu talebi uygun bularak kendisini görevden aldı” denildi.

Sancaktepe Belediyesi’nin resmi internet sitesinde de Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Abdülhamit Kaygısız’ın bugün vekaleten Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine atandığı açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz haftalarda Kızılay Sancaktepe Şubesi’nde operasyon yapıldığı ve bazı eski Kızılay yöneticilerinin “Çete oluşturduğu ve Kızılay mallarını satarak şahsi menfaat elde ettiği” iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildiği ortaya çıkmıştı. Gizlilik kararı alınan soruşturma çerçevesinde zanlıların Kızılay logosu olmayan “kıyafet” gibi bazı yardım malzemelerini sattığı öne sürülmüş ve toplam 16 kişinin evlerine yapılan operasyonun ardından gözaltına alındığı, ardından da bazı sanıkların tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne gönderildiği belirtilmişti. Operasyonda bazı zanlıların evlerinde ise yüklü miktarda para ele geçirildiği de iddia edilmişti.

Operasyonun ardından açıklama yapan Kızılay Şube Başkanı Hilmi Yazıcı'nın “Bizler burada Allah’ın rızası için ve insanlara faydalı olmak için mücadele ederken bu ve benzeri ‘tatsız olayların yaşanması’ yönetimimizi ve sizleri de üzmüştür" ifadeleri kullanması tartışmalara neden olmuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları