loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Kronik rahatsızlığı olan ilkokul ve ortaokul öğrencileri uzaktan eğitime devam edebilecek

Kronik rahatsızlığı olan ilkokul ve ortaokul öğrencileri uzaktan eğitime devam edebilecek
Tarih: 25.08.2020 - 14:43
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı, kronik hastalığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bu durumlarına ilişkin alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitimlerini koronavirüs salgını süresince uzaktan sürdürebileceklerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce yüz yüze eğitim başladıktan sonra kronik hastalığı olan lise öğrencilerinin eğitim faaliyetlerini uzaktan eğitimle sürdürebileceğine ilişkin açıklama yapılmıştı. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı sene başı iş ve işlemlerine ilişkin illere dün gönderilen yazıda, kronik rahatsızlığı bulunan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik yapılacak işlemler belirlendi.

Buna göre, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi'nde kronik hastalıklar listesinde hastalığı yer alan resmi ve özel ilköğretim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, bu durumlarına ilişkin e-Nabız Sistemi'nden veya Sağlık Bakanlığınca belirlenecek diğer usullerle alacakları belge ile okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, eğitim faaliyetlerini Kovid-19 salgını süresince uzaktan eğitim ile sürdürebilecek.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları