loading
close
SON DAKİKALAR

Kuşadası Belediyesi 235 bin 260 maske dağıttı

Kuşadası Belediyesi 235 bin 260 maske dağıttı
Tarih: 01.06.2020 - 16:22
Kategori: Yerel

Kuşadası Belediyesi iki buçuk ay boyunca 12.566 adet çocuk maskesi, 222.694 adet yetişkin maskesi, 80 bin çift eldiven ve 20.000 adet küçük el dezenfektanı dağıttı.

Pandemi ile mücadelede en başarılı ilçe belediyelerinden olan Kuşadası Belediyesi, temizlik, hijyen, dezenfeksiyon ve sosyal yardım çalışmalarının yanı sıra halk sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü çalışmalarla da dikkat çekti. İlk vakanın görüldüğü günden itibaren harekete geçen Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, öncelikli olarak salgının önlenmesinde en önemli unsur olan maske ve dezenfektan teminini sağladı. Salgın süreci boyunca kentte maske ve dezenfektan sıkıntısı yaşanmaması için tüm hazırlıkları yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki buçuk ay boyunca 12.566 adet çocuk maskesi, 222.694 adet yetişkin maskesi, 20.000 adet küçük el dezenfektanı ve 18 hijyen noktasına dolumu yapılmak üzere toplamda 1.130 litre sıvı el dezenfektanı dağıttı. Ayrıca Belediye personeline, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanlarına, esnafa, kuaför ve güzellik salonu çalışanlarına ve vatandaşlara 80.000 çift eldiven dağıtıldı.

İŞLETMELERE SIKI DENETİM

Kuşadası Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, salgın sürecinde fırınlar, kasaplar, marketler ve paket servisi yapan büfe ve restoranlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. İki buçuk ayda 153 işletmeyi denetleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri,  maske, eldiven kullanımı ve sosyal mesafenin sağlanması konusunda da gerekli uyarılarda bulundu. Öte yandan salgın sürecinde pazaryerlerinin girişinde tüm esnafa ve vatandaşlara ateş ölçümü ile maske kontrolü yapıldı. Uygulama salgın riski ortadan kalkana kadar devam edecek.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI S

ağlık İşleri Müdürlüğü tarafından üstlenilen görevlerden bir diğeri de sokak hayvanları ile ilgili oldu. Pandemi sürecinde kapanan kafe, restoran, otel gibi işletmeler tarafından beslenen kedi ve köpeklerin aç kalmaması için gönüllülerle iş birliği içerisinde düzenli olarak mama dağıtımı yapıldı. 

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları