loading
close
SON DAKİKALAR

Liverpool-Chelsea UEFA Süper Kupa final maçı bu akşam Vodafone Park'ta oynanacak

Liverpool-Chelsea UEFA Süper Kupa final maçı bu akşam Vodafone Park'ta oynanacak
Tarih: 14.08.2019 - 12:49
Kategori: Spor

İngiliz takımları Liverpool ve Chelsea bu akşam İstanbul'da UEFA Süper Kupa final maçı için karşı karşıya gelecek.

Liverpool ve Chelsea'nin evine götürmek için ter dökeceği UEFA Süper Kupa final maçı bu akşam saat 22.00'de İstanbul'da oynanacak. Vodafone Park'ın ev sahipliği yapacağı maçı ağırlıklı İngiliz olmak üzere 40 binden fazla futbolseverin izlemesi bekleniyor.

Maç beIN Sports kanalında şifresiz yayınlanacak.

İlk kez kadın hakem yönetecek

İlk kez UEFA'nın erkekler kategorisindeki üst düzey bir karşılaşmasında kadın hakem düdük çalacak. Maçı hakem Stephanie Frappart yönetecek. Frappart'ın yardımcılıklarını Manuela Nicolosi ve Michelle O'Neal yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Cüneyt Çakır olacak.

Bazı yollar trafiğe kapatılacak

Liverpool ile Chelsea arasında bugün oynanacak maç dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Trafiğe kapalı yollar şöyle:

Bu kapsamda yarın saat 10.00'dan 15 Ağustos 04.00'e kadar Bomonti-Dolmabahçe tüneli çift taraflı, Dolmabahçe Caddesi Akaretler kavşağından, stadyuma kadar çift taraflı, Gümüşsuyu bölgesinden, İnönü Caddesine Selime Hatun sokağı ile kesiştiği nokta her iki yönlü, Mete Caddesi ve devamında Taşkışla Caddesi ile kesişen Gazhane Bostan Sokak ve devamında Prof. Bedri Karafakioğlu Caddesi ile Asker Ocağı Caddesi, Taksim Bölgesinden Geliş Güzergahı, Taşkışla Caddesi ile kesişen Kadırgalar Caddesi, Nişantaşı-Maçka bölgesinden geliş gidiş güzergahı, Meclisi Mebussan Caddesi her iki yönlü, Mebusan Yokuşu'nun kesiştiği noktadan Mimar Sinan Üniversitesinin olduğu yer(Fındıklı Kavşağı) itibaren olmak üzere, Karaköy istikametinden geliş gidiş güzergahı, Süleyman Seba Caddesi ile Şair Nedim Caddesinin kesiştiği kavşaktan itibaren sadece Maçka istikametine akım verilecektir. Maçka Caddesinden Beşiktaş istikametine akım verilmeyecek, ara sokaklardan çıkan akım da Maçka istikametine yönlendirilecek.

Dolmabahçe Caddesi ile Maçka Taşkışla Caddesi arası, Dolmabahçe Gazhane Caddesi, Asker Ocağı Caddesi, İnönü Caddesi ve Prof. Bedri Karafakioğlu Caddesi, Vişneli Tekke Sokak, Babaefendi Sokak, Taşkışla Caddesi, Mete Caddesi, Divan kavşağı ile Mete Caddesi arası, Gümüş Sokak ile Gümüş Caddesi'nin kesiştiği yer, Çırağan Caddesi'nden Beşiktaş Meydan istikameti araç trafiğine kapalı olacak. Akım, Eski Yıldız Caddesi'nden Barbaros Bulvarı'na yönlendirilecek.

Açıklamada Kadırgalar Caddesindeki stadyuma yakın tek şeridin, stat D4-D6 kapılarının ön bölgesi, stadyumun kuzeyinde, stadyum ile belediye yerleşkesinin arasında bulunan Kadırgalar Şehit Mehmetçik Caddesi'nin Bomonti-Dolmabahçe tünel çıkışını Kadırgalar Caddesine bağlayan yolun 18 Ağustos 00.00'a kadar uzun süreli trafiğe kapatıldığı hatırlatıldı.

Divan Kavşağı, Tarlabaşı Bulvarı, Halaskargazi Caddesi, Meclisi Mebusan Caddesi, Mebusan Yokuşu, Barbaros Bulvarı, Piyalepaşa Bulvarı, Yedikuyular Caddesi, Refik Saydam Caddesi'nin alternatif güzergah olarak kullanılacağı bildirildi.

Metro seferleri 04.00'e kadar uzatıldı

Metro İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, metro seferlerne de maç düzenlemesi geldi. Açıklamada, "14 Ağustos 2019 Çarşamba günü, saat 22:00’de Liverpool ile Chelsea takımları arasında İstanbulda oynanacak olan UEFA Süper Kupa Final Maçı nedeniyle tüm hatlarımızda seferlerimiz saat 04:00’e kadar uzatılmıştır. Ayrıca, Kurban Bayramının son günü olması sebebi ile 15 Ağustos Perşembe saat 06:00'ya kadar seferler ücretsiz olarak devam edecektir" denildi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları