loading
close
SON DAKİKALAR

Mahkemeye zorla getirilen Rasim Ozan Kütahyalı: Tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü

Mahkemeye zorla getirilen Rasim Ozan Kütahyalı: Tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü
Tarih: 30.07.2019 - 14:40
Kategori: Medya

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında duruşmalara katılmadığı için yakalama kararı çıkarılmıştı. Kütahyalı bugün polisler tarafından mahkemeye götürüldü.

Beyaz TV'de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, Rasim Ozan Kütahyalı, ırkçı ve belden aşağı ifadeleri ile Boşnak halkına hakaret etmişti. "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında duruşmalara katılmadığı için yakalama kararı çıkarılmıştı.

Odatv'nin haberine göre Kütahyalı bugün polisler tarafından mahkemeye götürüldü.

Mahkemede ifadesi alınan Kütahyalı, programdaki skandal sözlerini şöyle savundu:

“Programda bana bir şaka yapılmıştı, Ahmet Çakar ‘ben bir çıkayım Rasim'i kusturayım’ dedi. Ben de o sırada dışarıdaydım, etrafıma bir sürü arkadaşım toplandı. O sırada ekşi sözlükte böyle bir şey duymuşlar, onu bana söylediler, sonradan ekranda bunu söyledim, hiç bir kastım yoktu, ondan sonra da özür diledim, kamuoyuna çok detaylı bir özür açıklaması yaptım.

Bu sebeple 20 aydır ekrandan uzağım, dolayısıyla çok ciddi bir sosyal ceza yaptırımı çekmiş durumdayım, tüm gelirimi kaybettim, aile durumum zora düştü, çok üzüldüm. Benim özellikle Bosna'ya ve Boşnaklara karşı özel sempatim vardır, hayatımda en çok gittiğim şehir Saraybosna'dır, Bosna tarihinin ve Aliya İzzetbegoviç'in hayatını gün gün bilen bir insanım. Bu olaydan sonra kendime çok kızdığım için özellikle Boşnak vatandaşlarımızın yaşadığı Bayramyeri Mahallesine gittim, orada bana hiçbir tepki olmadığını gördüm. Bilakis Boşnak kardeşlerimizin sevgisi ile karşılaştım.”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları