loading
close
SON DAKİKALAR

Mansur yavaş Ankara'da ücretsiz maske dağıtacak

Mansur yavaş Ankara'da ücretsiz maske dağıtacak
Tarih: 03.04.2020 - 23:46
Kategori: Yerel

ABB Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından yeni Covid_19 ile mücadele tedbirleri kapsamında; "Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim" dedi....

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeni Covid_19 ile mücadele tedbirleri kapsamında; "Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla yayınlanan genelge 81 ili kapsıyor.

Yeni Covid_19 mücadelede alınan tedbirler kapsamında;

*Bu gece itibariyle 30 büyükşehir ve Zonguldak araç giriş çıkışına kapandı. Bu şehirlerimize gıda temizlik gibi zorunlu ihtiyaç, lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılamayacak.
*Sokağa çıkma kısıtlaması 20 yaş altını (1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası) da kapsayacak şekilde genişletildi.
*Dışarı çıkmak zorunda olan yurttaşlarımız için pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu bulunduğu alanlarda maske takılması zorunlu hale geldi.
*Sosyal mesafe 3 adım ile sınırlandırıldı. Uymayanlara cezai işlem uygulanacak.

Kıymetli Ankaralılar,

Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim.

Bu zor günleri de sağlığımızı koruyarak atlatacak, #BirlikteBaşaracağız

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları