loading
close
SON DAKİKALAR

Marmaray aceleye getiriliyor

Marmaray aceleye getiriliyor
Tarih: 25.10.2013 - 21:50
Kategori: Özel Haberler

CHP'den uyarı: Marmaray aceleye getirtilip hizmete açılıyor!

Uzmanların, 29 Ekim'de açılması planlanan Marmaray Projesi ile ilgili ortada çok büyük ihmal ve eksikliklerin olduğu uyarısından sonra CHP İBB Meclis Üyeleri de bu sorunu İBB Meclis gündemine taşıyarak Başkan Kadir Topbaş'ı uyardı. 

CHP'li İBB Meclis Üyeleri, Marmaray Projesi'nin bir kısmının 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete girileceği açıklanması sonrası öngörü uyarısı yaparak, "Yalnız seçimlere yönelik olarak aceleyle hizmete alınması nedeniyle eksikliklerin giderilmesi tedbirlerin alınması zorunludur. Aksi halde yaşanabilecek ve meydana gelecek sorunlar can ve mal güvenliğini olumsuz yönde etkileyebilecektir" diyerek Topbaş'ı sorumluluğa ve göreve davet etti.

CHP'den uyarı: Marmaray aceleye getirtilip hizmete açılıyor! Can kaybı olmaması için önemli görülen sorunların, eksikliklerin giderilmesi ve tedbirlerin alınması zorunludur!

***

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin 2013 yılı Ekim ayı Meclis toplantılarında CHP İBB Meclis Üyeleri Fikret Konya, Ercihan Ekşi, Dr. Hakkı Sağlam ve Serdar Bayraktar imzaları ile Meclis Bakanlığına sunulan ve
İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın cevaplanması isteği ile verilen yazılı soru önergesi;

Yazılı Cevaplandırılmasını İstediğimiz Sorular: 

Marmaray Projesi'nin Üsküdar ile Zeytinburnu arasında bulunan kısmının 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete gireceği açıklanmıştır. Yalnız seçimlere yönelik olarak aceleyle hizmete alınması nedeniyle eksikliklerin giderilmesi tedbirlerin alınması zorunludur. Aksi halde yaşanabilecek ve meydana gelecek sorunlar can ve mal güvenliğini olumsuz yönde
etkileyebilecektir. *Bu kapsamda;

1. Denetim işlemleri, kimler tarafından yapılmıştır? Denetimlerde belirlenen eksiklikler var mıdır? Varsa detayları nedir?  
2. İBB'ye bu güne kadar intikal eden herhangi bir şikayet var mıdır? Varsa sonuç ve detayları nedir?

3. Vatandaşların Zeytinburnu Marmaray İstasyonuna ulaşımı nasıl sağlanacaktır? Alt geçitler hazır değildir. Şu anda çevrede yapılan çalışmalar ile ilgili bir proje var mıdır? Çevrede ve metruk yapılarda gerekli emniyet tedbir ve önlemleri alınmış mıdır?*

4. Bu alana minibüs ve otobüs durakları konulacak mıdır? Bu konuda herhangi bir kamulaştırma işlemi gerçekleştirilmiş midir? Durak ve çevresi ile ilgili olarak alınmış UKOME kararı var mıdır? Varsa karar sayı ve tarihleri nedir?

5. Bu durak kalıcı mıdır? Hattın diğer kısmı tamamlandığında değiştirilecek midir?

6. Hattın Zeytinburnu ve Bakırköy'deki kısmının üzeri kapatılacak mıdır? Buralarda bina ve tesis inşası yapılacak mıdır?

7. Zeytinburnu, Halkalı arasındaki hat hangi tarihte bitirilecektir? Hattın etapları ve etaplarına ilişkin takvim detayları nedir?

8. Marmaray hattının Üsküdar Zeytinburnu arasında yapılan bölümü için yapılan toplam harcama tutarı ve detayları nedir?

9. Güzergâhta ve durak çevresinde gerekli emniyet tedbirleri alınmış mıdır?

Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları