loading
close
SON DAKİKALAR

Maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına saldırı

Maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına saldırı
Tarih: 25.09.2020 - 17:33
Kategori: Gündem

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maske uyarısında bulunan sağlık çalışanına şiddet uyguladı. Gözünden yaralanan sağlık çalışanı ameliyata alındı, saldırgan ise polis merkezine götürüldü.

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bir kişi, maskesini doğru şekilde takması gerektiğini söyleyen sağlık çalışanını darp etti. Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı belirtildi.

Olay, sabah saatlerinde İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana geldi.

Sağlık çalışanı, maskesini doğru şekilde takmayan bir kişiye uyarıda bulundu. İddiaya göre, uyarıya sinirlenen kişi ile sağlık görevlisi arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine maske uyarısında bulunulan kişi, hasta bakıcı olduğu öğrenilen sağlık çalışanını darp etti.

İhbar üzerine olay yerine polis sevk edildi. Şüpheli Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından polis merkezine götürüldü.

Gözünden yaralanan sağlık çalışanının ameliyata alındığı belirtildi.

ANKARA'DAKİ SALDIRIDA 2 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaneye kaldırılan hastanın hayatını kaybetmesi üzerine hasta yakınları, sağlık emekçilerine saldırmıştı. Sağlık çalışanları saldırı nedeniyle barikat kurmak zorunda kalmıştı.

Saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada 5 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 5 kişiden 2'si "kamu malına zarar verme" ve "görevini yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklanmıştı.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları