loading
close
SON DAKİKALAR

Meral Akşener; El ele tutuşacağız, sizi mahcup etmeyeceğiz, 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın gösterdiği aday olacak

Meral Akşener; El ele tutuşacağız, sizi mahcup etmeyeceğiz, 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın gösterdiği aday olacak
Tarih: 28.10.2022 - 07:02
Kategori: Siyaset

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demre Belediyesi’nin düzenlediği Kekova Festivali ve toplu açılış töreninde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet’in gençlere emanet olduğunu belirterek “Bugün gençlere, bugün çocuklara, bugün sizlere sufli diyen bir Cumhurbaşkanı ve size Atatürk’ümüzü unutturmaya çalışan bir iktidar var. Ama buna rağmen inatla bu ülkeyi seven, ‘bu ülkede kalacağız’ diyen; ‘bu ülkenin, bu Cumhuriyetin, bu demokrasinin emanetçisi biziz’ diyen sizler var. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demre Belediyesi’nin düzenlediği Kekova Festivali ve toplu açılış töreninde konuştu.

Kendisini dinleyen gençlere ve kadınlara seslenen Akşener, “Sizleri görünce, Atatürk’ümüzün bu Cumhuriyeti neden size miras bıraktığını anlıyorum. Atatürk’ümüzün dünyadaki bütün kadınlardan önce bütün devletlerin kadınlarından önce her türlü hakkı biz Türk kadınlarına neden verdi, bugün anlıyorum. Çünkü Atatürk’ümüz diyor ki, ‘Dünyanın hiçbir milletinin kadını Anadolu kadını kadar fedakarlık yapmamıştır. Onun kadar çalışmamıştır. Onun için başımızın üstünde gezdirmemiz gerekir.’ Ama en büyük görev çocuklar sizin. Cumhuriyet size emanet.” dedi.

“Bugün gençlere, bugün çocuklara, bugün sizlere sufli diyen bir Cumhurbaşkanı ve size Atatürk’ümüzü unutturmaya çalışan bir iktidar var.” diyen Akşener, “Ama buna rağmen inatla bu ülkeyi seven, ‘bu ülkede kalacağız’ diyen; ‘bu ülkenin, bu Cumhuriyetin, bu demokrasinin emanetçisi biziz’ diyen sizler var. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.

“Sizi mahcup etmeyeceğiz, sizi utandırmayacağız”

Antalya Büyükşehir ve Demre Belediyelerinin el ele vererek yaptıkları hizmetleri dinlediklerini kaydeden Akşener, “Kısacık anlattılar, küçücük anlatılar ama önemli bir şey var orta yerde. Eğer çalmazsanız, çaldırmazsanız, adam kayırmazsanız, yandaş kayırmazsanız, israf etmezseniz, 'itibardan tasarruf olmaz' deyip de yandaş kayırmazsanız, 5-15 maaş alan danışmanlara atamazsanız, demek ki; sizin paranızla, sizin verginizle size hizmet edilebilirmiş. Demek ki; Türkiye'nin, Antalya'nın Demre'nin kaynakları hizmet etmeye yetermiş. Demek ki, bundan sonra bize çok büyük bir iş düşüyor. Nasıl el ele tutuştuk, Antalya Büyükşehir alındıysa, Demre alındıysa, Elmalı alındıysa, 11 büyükşehir alındıysa şimdi de el ele tutuşacağız, sizi mahcup etmeyeceğiz, sizi utandırmayacağız, sizi üzmeyeceğiz ve inşallah, inançla söylüyorum; 13. Cumhurbaşkanı Millet İttifakı'nın gösterdiği aday olacak.” İfadelerini kullandı.

Akşener şunları ekledi:

“Ve son söz. Gençler size söylüyorum; biz büyükler yeterince bize bırakılan Türkiye'nin benzerini size bırakamadık. Biz görevimizi yeteri kadar yapamadık. Biz Atatürk’ümüzü size yeteri kadar anlatamadık. Bu milletin, sizin büyüklerinizin nasıl ayağa kalkıp, nelere katlanarak, nelere direnerek bu Cumhuriyeti kurduklarını tam anlatamadık. Gazi Paşa, İstiklal Savaşı biter ve Adana'ya gelir. Adana'da İstasyon Caddesi'nde yürür. Çok güzel evler görür. Derki, bu kimin evi? Söylerler. Onlar askerlik yapmazlar. Bedel ödeyenlerdir. Sonra gelir bir eski evin yanında durur, ‘bu ev kimin’ der. Vali Bey der ki, ‘Paşam bu ev Recep Çavuşun’. Gazi Paşa çağırır Recep Çavuşu. Hafif de sinirlenmiştir. Recep Çavuş gelir. Ayağının biri topaldır, kolunun biri yoktur. Gazi Paşa celallenmiştir. Der ki; ‘Recep Çavuş bunlar bu evleri yaparken sen neredeydin?’ Recep Çavuş boynunu eğer der ki; ‘ben seninle beraber Sakarya'daydım, İzmir'deydim, Çanakkale'deydim paşam.’ İşte siz Recep Çavuş'un torunlarısınız. Onun için Atatürk’ümüz bu Cumhuriyeti size emanet etti. Bu emanete sahip çıkacağınızda, bu emaneti ilelebet muhafaza edeceğinize inancım tamdır.”

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları