loading
close
SON DAKİKALAR

Millet İttifakı Liderler Buluşması Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde 6 Mart'ta toplanıyor

Millet İttifakı Liderler Buluşması Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde 6 Mart'ta toplanıyor
Tarih: 06.03.2023 - 00:29
Kategori: Siyaset

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkez binasında düzenlenecek "Liderler Buluşması"na ev sahipliği yapacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 6 Mart 2023 Pazartesi günü saat 14.00'de, partisinin genel merkez binasında düzenlenecek "Liderler Buluşması"na ev sahipliği yapacak. Temel Karamollaoğlu'nun konukları; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu olacak. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in toplantıya katılıp-katılmaması hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Millet İttifakı Liderler Buluşmasında 13. Cumhurbaşkanı adayının açıklanması bekleniyor.

Meral Akşener'in açıklamaları öncesi yapılan ortak toplantıda Aday konusunda 'nihai kararın' 6 Mart Pazartesi yapılacağı açıklanmıştı.

Millet İttifakı: Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık. Aday konusunda 'nihai kararın' 6 Mart Pazartesi yapılacağı belirtildi.

Millet İttifakı’nın 'cumhurbaşkanı adayı' gündemiyle gerçekleştirdiği toplantıda yeniden bir araya gelme kararı alındı. Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından liderlerin imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz" denildi. Liderlerin kendi partilerinin yetkili kurullarını aday konusunda bilgilendirmelerinin ardından nihai karar 6 Mart Pazartesi günü kamuoyuyla paylaşılacak.

6 liderden ortak açıklama

Altı siyasi partinin ortak imzasıyla  Metinde şu ifadelere yer verildi:

"Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaşmış bulunuyoruz. Genel başkanların partilerinin yetkili kurullarını bilgilendirmeleri sonrası nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşmak üzere Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde tekrar bir araya geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

Saadet Partisi, 6 Mart’taki toplantının saat 14.00’da başlayacağını duyurdu.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları