loading
close
SON DAKİKALAR

Milli Görüş’ten Sivas Katliamı sanığına 'tahliye' çağrısı

Milli Görüş’ten Sivas Katliamı sanığına 'tahliye' çağrısı
Tarih: 05.01.2020 - 14:41
Kategori: Medya

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, Sivas Katliamı sanığı Ahmet Turan Kılıç’ın tahliyesi için çağrı yaptı.

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, Sivas Katliamı sanığı Ahmet Turan Kılıç’ın tahliyesi için çağrı yaptı.

Gazetenin birinci sayfasında yer alan “Soner nefesini evinde versin istiyoruz” başlıklı haberde, Ahmet Turan Kılıç’ın yakınlarının tahliye talep ettiği duyuruldu.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

“Sivas olayları davasında idam cezası ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilen Ahmet Turan Kılıç’ın yakınları, yıllardır sağlık problemi yaşayan ve doktorların ‘ölümcül hastalığı var’ yönündeki raporunu gerekçe göstererek Kılıç’ın tahliye edilmesini istiyor. Sivas olayları davası hükümlüsü 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç’ın oğlu Necdet Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı 2 Temmuz 1993’te cuma namazı kıldıktan sonra babasının emekli maaşını çekmek için bankaya gittiklerini söyledi. Çarşıda alışveriş yaptıktan sonra babasıyla taksiye binerek evlerine döndüklerini anlatan Kılıç, kent merkezinde yaşanan olaylar sırasında babası ile evde bulunduklarını ve yaşananları görmediklerini öne sürdü. Kılıç, babasının suçsuz olmasına rağmen yalan beyanlarla olaydan 5 gün sonra gözaltına alındığını, dönemin emniyet müdürü ile 7 polisin babası aleyhine şahitlik yaptığını ve babasının bu nedenle cezalandırıldığını iddia etti.”

2 Temmuz 1993'te gericiler Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılmak için Sivas'a giden aydın ve sanatçıların bulunduğu Madımak Oteli'ni ateşe vermiş, şenliğe giden 33 kişiyle 2 otel görevlisi hayatını kaybetmişti.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları