loading
close
SON DAKİKALAR

Mimarlar Odası'ndan Nazım Hikmet anısına tasarım yarışması

Mimarlar Odası'ndan Nazım Hikmet anısına tasarım yarışması
Tarih: 16.05.2020 - 13:15
Kategori: Kültür & Sanat

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nazım Hikmet Kültür Vakfı tarafından düzenlenen, Nâzım Hikmet Anısına 'Yazıdan Görsele' Tasarım Yarışması'na başvurular başladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından  Nâzım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Nâzım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran’da, şairin eserlerinden yola çıkarak onun duygu, düşünce ve hayallerini bugüne taşımak ve bir görsel anma oluşturmak hedefiyle açılan yarışmada, katılımcılardan Hikmet’e ait bir eserden yarışmacının istediği uzunlukta bir bölümü seçerek, seçtiği bölümü görselleştirmesi; oradaki hikâyeyi /fikri/ duyguyu/düşünceyi görsel olarak tasvir etmesi bekleniyor. Tasarım yarışması herkese açık.

Yarışmanın bir diğer amacı da “mimarlık, grafik tasarım, güzel sanatlar, resim, iletişim gibi alanlarda öğrenim gören ya da mesleğe yeni başlamış gençlere, bu alanda kendilerini ifade etme fırsatı sunmak” olarak belirtiliyor.  

Yazıdan Görsele Tasarım Yarışması, 5-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecek.  

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları