loading
close
SON DAKİKALAR

Mustafa Cengiz yine PFDK'ya sevk edildi

Mustafa Cengiz yine PFDK'ya sevk edildi
Tarih: 15.11.2018 - 18:07
Kategori: Spor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, üst üste 3. kez Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'na sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaray Kulübü'nü ve Başkan Mustafa Cengiz'i "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen kasım ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan Cengiz, PFDK tarafından yöneticilere, teknik heyete ve futbolculara verilen cezalarla ilgili olarak, "Bu hukuksuzluk ya düzeltilir ya da federasyon görevden çekilir. Bu kadar açık ve net. Biz haksızlıkla yürüyemeyiz" açıklamasında bulunmuştu.

Cengiz daha önce yaptığı açıklamalar nedeniyle de 60 gün hak mahrumiyeti cezası almıştı.

TFF'nin açıkladığı PFDK kararları şöyle:

"Hukuk Müşavirliği'nce 15.11.2018 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

GALATASARAY A.Ş. Kulübü'nün 14.11.2018 tarihinde kulübün resmi internet sitesinden yapılan "sportmenliğe aykırı açıklamalar" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,

GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı MUSTAFA CENGİZ'in 14.11.2018 tarihinde kulübün resmi internet sitesinden yapılan ve 14.11.2018 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu toplantısında yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları