loading
close
SON DAKİKALAR

Mustafa Sarıgül, yeni parti kurmak için DSP'den ayrıldı

Mustafa Sarıgül, yeni parti kurmak için DSP'den ayrıldı
Tarih: 27.10.2020 - 22:16
Kategori: Siyaset

CHP'de Şişli Belediye Başkan aday adayı olan ve olamayınca istifa edip DSP'den aday olan seçimleri büyük bir hüsranla kaybeden Mustafa Sarıgül, uzun yıllardır teşkilatlanmasını yaptığı TDH hareketini partileştirmek için DSP'den ayrıldı.

Mustafa Sarıgül, ayrılık haberini sosyal medya hesabı twitterdan yaptığı açıklama ile duyurdu,

Sarıgül açıklamasında;

"KALPLERİMİZ TÜRKİYE İÇİN ATACAK!

Tarihi bir dönemeçte, milletimizin önüne yepyeni bir yol açmak üzere; bugün büyük bir göreve çıkıyorum. Ülkemizi her cephede içine düştüğü ağır buhrandan çıkarıp yeniden şahlandırmak amacıyla;

Ecevit’imizin barışa ve umuda yolladığı güvercinler gibi; Baba ocağından askere uğurlanan bir gencin duygularıyla Demokratik Sol Parti’den ayrılıyorum. Bu yolculuğun zor ve çileli olduğunun; naza, bahaneye ve yorgunluğa yer olmadığının bilincindeyim.

Bu yolculukta Ecevit’imizin kurduğu Demokratik Sol Parti’nin ilkeleri ve kendisini ülkesine adamış kadroları hep kalbimde olacak.

“İnançlara saygılı laiklik”, “hakça paylaşım” ve "ulusal birliğimizin vazgeçilmezliği” çerçevesinde; ‘seçkinlerin değil halkın Karaoğlan’ı olmanın yüceliğini bilerek yürüyeceğim.
Demokratik Sol Parti’nin Genel Başkanı Önder Aksakal başta olmak üzere, İstanbul İl Başkanımız Sayın Çiğdem Mercan, tüm il ve ilçe başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclisi üyelerimiz ve tüm teşkilatlarda görev alan tüm kardeşlerim beni her zaman bağırlarına bastılar. Onların her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Her biri pırıl pırıl olan ve kalpleri Türkiye için atan bu arkadaşlarımla gönül bağımız hiç kuşku yok ki ilelebet devam edecektir. Tüm yurttaşlarıma olduğu gibi, özellikle DSP’li kardeşlerime de gönlüm hep açık olacaktır.

Yolumuz açık olsun" dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları