loading
close
SON DAKİKALAR

“Müzisyen Destek Fonu” başvuruları uzatıldı

“Müzisyen Destek Fonu” başvuruları uzatıldı
Tarih: 05.07.2020 - 11:10
Kategori: Kültür & Sanat

İstanbul Müzik Festivali, gösteri sponsorlarından da biri olan STONELINE’ın desteğiyle, yeni bir destek fonu yaratıyor.

Müzisyen Destek Fonu projesi, klasik müzik alanında, herhangi bir kamu kurumunda veya özel orkestrada kadrolu olarak çalışmayan ve COVID-19 salgını nedeniyle serbest çalışmalarına ara vermek zorunda kalan profesyonel müzisyenlere, dijital platformlarda performans imkânı sağlayarak destek olmayı amaçlıyor. İstanbul Müzik Festivali tarafından hayata geçirilen Müzisyen Destek Fonu başvuruları, 10 Temmuz’a kadar bu bağlantıdaki başvuru formu üzerinden yapılabilir.

Konuyla ilgili olarak, “sanatçıların ve sanat üretiminde yer alan tüm paydaşların ekonomik açıdan büyük darbe aldığı, sanata erişim yöntemlerinin farklılaştığı bir dönemdeyiz. Bu dönemi atlatırken dayanışma ve yardımlaşma bizim en önemli araçlarımız olacak,” diyen İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, kültür-sanat alanının yeni ve yaratıcı çözümlerle kendi geleceğini de şekillendireceğini ve bu süreçte sanatçıları destekleyebilmenin özellikle önem taşıdığını belirtiyor. Taner, “Biz de İstanbul Müzik Festivali aracılığıyla klasik müzik alanında bir destek programı başlatabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyor ve destek fonu sponsorumuz STONELINE’a bu hayalimizi gerçekleştirmemizi sağladığı için gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz,” diye sözlerini tamamlıyor.

Dayanışmanın öneminin bugünlerde daha da öne çıktığını belirten STONELINE Genel Müdürü Mehmet Bayrak ise destek fonuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Bu kez yalnızca bir ülkeyi değil tüm dünyayı etkileyen zorlu bir süreçten geçiyoruz. Karşı kıyıya ulaşmamız gerek. Olabildiğince az hasarla. Büyük küçüğe, güçlü güçsüze el uzatacak. Biz de, STONELINE ailesi olarak bu süreçten en çok etkilenenlerin başında gelen sanatçılara, özellikle genç sanatçılara bir moral desteğimiz olsun istedik. Bu olanağı bize sağlayan, ülkemizde yaklaşık 50 yıldır kültür ve sanatın en güçlü destekçisi olan İKSV'ye çok teşekkür ederiz.”

Müzisyen Destek Fonu başvuru şartları

Müzisyen Destek Fonu’na Türkiye’de ikamet eden, lisans eğitimini tamamlamış, konservatuvar mezunu, Türkiye’de konser veren profesyonel orkestra veya topluluklarla Ocak 2018-Ocak 2020 tarihleri arasında serbest orkestra müzisyeni olarak çalışmış ve herhangi bir devlet kurumunun, özel kurumun veya orkestranın kadrosunda yer almayan adaylar başvurabilecek.

 
Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları