loading
close
SON DAKİKALAR

Öğrencilerine 'cinsel içerik'li ifadeler içeren kitap hediye eden öğretmen açığa alındı

Öğrencilerine 'cinsel içerik'li ifadeler içeren kitap hediye eden öğretmen açığa alındı
Tarih: 09.03.2020 - 18:22
Kategori: Eğitim

Arnavutköy'de ilkokul birinci sınıf öğretmeni B.K. iddiaya göre okumaya geçen öğrencilerine 'cinsel içerik'li ifadeler içeren bir kitap hediye etti. Durumu fark eden veliler B.K.,yi darp etti. Öte yandan B.K.,nin açığa alındığı bildirildi

İstanbul Arnavutköy'de ilkokul birinci sınıfların öğretmeni, okumaya geçen öğrencilerine kendi yazdığı kitabı hediye etti. Hediye edilen kitabı evde çocuklarıyla birlikte okuyan veliler, kitabın bazı sayfalarında yer alan cinsel içerikli bölümler ve müstehcen hikayeleri görünce okula gelerek B.K.'yi darp etti. Şikayetler sonucu inceleme başlatan okul idaresi ve Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, birkaç ay önce ataması yapılan stajyer öğretmeni açığa aldı.

Edinilen bilgilere göre Arnavutköy'de bir ilkokulda meydana gelen olayda B.K., adlı öğretmen birkaç ay önce stajyer öğretmen olarak göreve başladı. Üniversite yıllarından itibaren kitaplar yazan B.K., Arnavutköy'deki öğrencilerinden okuma-yazmaya geçen birkaç öğrencisine yazdığı kitaplardan birkaçını hediye etti. Kendilerine hediye edilen kitapları evlerine götüren öğrenciler, daha sonra anne ve babaları ile evde kitabı okumak istedi.

Kitabı inceleyen bazı veliler, iddiaya göre kitabın bazı sayfalarında cinsel içerikli diyaloglar ve müstehcen bölümler olduğunu fark etti. İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin okuma seviyesine uygun olmadığını düşündükleri kitaptaki bölümleri fark eden veliler öfkeyle soluğu okulda aldı. İddiaya göre velilerden bazıları öğretmen B.K.'yi darp etti. Araya giren okul idarecileri velileri güçlükle sakinleştirdi.

Çocuklarına hediye edilen kitaptaki cinsel içerikli bölümler nedeniyle öğretmen B.K.'den şikayetçi olan veliler, çocuklarının başka bir öğretmenin sınıfına alınmasını talep ettiler. Veliler okul idaresine şikayet ettikleri öğretmenden ayrıca karakola giderek de şikayetçi oldular.

ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

Yaşanan olayın ardından okul idaresi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri henüz stajyer olan sözleşmeli öğretmen B.K'yi açığa aldı.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları