loading
close
SON DAKİKALAR

Okullarda çalışan personel eğitim almadan karantina hastanesinde görevlendirildi: 'Bizi ölüme gönderiyorlar'

Okullarda çalışan personel eğitim almadan karantina hastanesinde görevlendirildi: 'Bizi ölüme gönderiyorlar'
Tarih: 30.03.2020 - 08:59
Kategori: Gündem

Antalya Valiliği İş-Kur aracılığıyla TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan personeli karantina hastanelerine gönderdi.

Antalya Valiliği bünyelerinde oluşturdukları İl İdare Kurulu tarafından alınan kararları önceki gün internet sitelerinde yayımladı. Bu kararlar çerçevesinde yayımlanan metinde, “TYP kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ile yardımcı personelin, ilçe kaymakamları tarafından ihtiyaca göre sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmesine...” denildi.

İŞTEN ATMA TEHDİDİ
Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre
; Bu kararla karantina hastanelerine gönderilen 45 yaşındaki ilkokul mezunu kadın, “Okul müdürüm perşembe günü beni arayarak karantina hastanesinde görevlendirildiğimi söyledi. Şok geçirdim. Sağlık konusunda hiçbir eğitim almadım. Bakmak zorunda olduğum iki küçük çocuğum ve yaşlı anne-babam var. Resmen bizi ölüme gönderiyorlar. Gitmezseniz işten atmakla tehdit ediyorlar. Her gün evime virüs getirme korkusuyla nasıl çalışabilirim?" dedi.

‘RİSK GRUBUNDAYIM’
Tansiyon ve astım hastası 46 yaşındaki bir kadın ise “Hiçbir sağlık kontrolünden geçirilmeden karantina hastanesinde beni nasıl çalıştıracaklar? Ben potansiyel risk grubundayım. Böyle tedbirsiz bir uygulamanın doğru olmadığını düşünüyorum” diye konuştu. 48 yaşındaki bir kadın da “Devletimizin okulda yardımcı personel aradığını duyunca İş-Kur’a başvurdum. Ancak karantina hastanesinde çalışmak istemiyorum. Çünkü bu konuda hiçbir deneyimim ve eğitimim yok” diye konuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları