loading
close
SON DAKİKALAR

Organize suç örgütü lideri Çakıcı'dan, Bahçeli’ye ziyaret

Organize suç örgütü lideri Çakıcı'dan, Bahçeli’ye ziyaret
Tarih: 02.06.2020 - 17:15
Kategori: Gündem

Yeni infaz düzenlemesi kapsamında tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye ziyarette bulundu.

16 yıl cezaevinde yattıktan sonra yeni infaz düzenlemesiyle 16 Nisan’da tahliye edilen organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nde, Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti.

Twitter hesabından Bahçeli ile çekilmiş bir fotoğraf paylaşan Çakıcı, "Türk dünyasının ve Türk milletinin yaşayan efsanevi lideri, mensup olduğum camianın genel başkanı değerli ağabeyimi genel merkezimizde ziyaret ettim. Kendilerine ve Türk milletine saygılarımla arz ederim" diye yazdı.

Ne olmuştu?

12 Mayıs 2018'de Bahçeli Twitter hesabından genel af çağrısı yapmış; Alaattin Çakıcı'nın da adını vererek "Kader kurbanlarının sahipsiz olduğunu mu düşünüyorlar?" ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli’nin af çağrısı 2 yıl sonra 2020’de Meclis’e yeni infaz düzenlemesi olarak geldi. Yasalaştı. Düzenlemeyle birlikte 90 bin hükümlü tahliye oldu. Alaattin Çakıcı da 15 Nisan’da tahliye olan isimlerden biriydi.

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları