loading
close
SON DAKİKALAR

Osmaniye'de 5.1 şiddetinde deprem

Osmaniye'de 5.1 şiddetinde deprem
Tarih: 11.10.2022 - 19:00
Kategori: Şehir

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.48'de meydana gelen sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak belirlendi.

AFAD'dan ayapılan açıklamaya göre;

#DEPREM

Büyüklük:5.1 (MW)
Yer:Düziçi (Osmaniye)
Tarih:11-10-2022
Saat:18:48:46 TSI
Enlem:37.309 N
Boylam:36.291 E
Derinlik:7 km

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.48'de meydana gelen sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak belirlendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 vatandaşın olaydan psikolojik olarak etkilendiğini aktarırken; Vali Erdinç Yılmaz bir evin duvarlarında çatlakların olduğunu duyurdu.

Bakan Koca: 6 vatandaşımız psikolojik olarak etkilendi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, "Osmaniye Düziçi’nde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde, şu an itibarıyla, 6 vatandaşımızın olaydan psikolojik olarak etkilenmesi dışında bir sağlık sorunu yaşanmadığı tespit edilmiştir. Osmaniye halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah tüm afetlerden korusun." dedi.

Vali Yılmaz: Bir evimizin duvarlarında çatlaklar oluşmuş

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentte bir olumsuzluğun meydana gelmediğini belirterek, "Sadece Düziçi ilçemizin Çerçioğlu köyünde bir evimizin duvarlarında çatlaklar oluşmuş. Oraya da gerekli müdahaleyi yaptık. Arkadaşlarımız, ekiplerimiz şimdi oradalar. Kent merkezinde şu ana kadar bir olumsuzluk yok" dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları