loading
close
SON DAKİKALAR

ÖSYM'nin YKS'de çıkan soru için inceleme başlatmasına Mabel Matiz'den açıklama: Hayatın sınavları bitmez

ÖSYM'nin YKS'de çıkan soru için inceleme başlatmasına Mabel Matiz'den açıklama: Hayatın sınavları bitmez
Tarih: 04.07.2020 - 09:56
Kategori: Magazin

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) şarkıcı Mabel Matiz'in 'Fırtınadayım' isimli şarkısının sözlerinin yer aldığı bir soru sorulmuş, Matiz'in hedef gösterilmesi sonrasında ÖSYM Başkanı, soruyla ilgili inceleme başlatıldığını açıklamıştı. Matiz'den konuya ilişkin açıklama geldi. ...

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk aşaması olan Temel Yetenek Testi’nde (TYT) öğrencilere, şarkıcı Mabel Matiz'in Fırtınadayım isimli şarkısında yer alan "'Gözümün gördüğü, göğsümün bildiği ile bir değil' cümlesinde anlatılmak istenen nedir?" sorusu yöneltilmişti. 

Soru gündem olurken, Mabel Matiz'in hedef gösterilmesi sonrası ÖSYM Başkanı Halis Aygün soruyla ilgili inceleme başlatıldığını belirterek, "Soru havuzu ülkemizin farklı üniversitelerinden binlerce akademisyenin katılımıyla oluşturulmaktadır. Kurumumuz yönetiminin milli, manevi değerlerimiz ve toplumsal değer yargılarımız konusundaki hassasiyeti açıktır. 2020 YKS’nin TYT oturumunda yer alan Türkçe alanındaki ilgili sorunun içeriği hakkında inceleme başlatılmıştır. Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacaktır” demişti.

Mabel Matiz, ÖSYM'nin soruyu hazırlayanlar hakkında inceleme başlatacağını duyurmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Matiz şunları kaydetti:
"Selam. Müziğimle hayati bir sınavın sorularına konu olmak beni çok mutlu etti. Şimdi ise aynı sınav üzerinden kişisel değerlerimin konu edilmesini hayretle izliyorum. Adımın yanına coğrafi işaret logosu konmasına ramak kalmışken, sınandığım şeye bak. Eh, hayatın sınavları bitmez demiştim. Bir yoklama da burdan geldi. Yoğun destek ve sevgi mesajlarınızı içim büyüyerek okuyor ve kabul ediyorum. Bugüne dek müziğimle anlatmak istediğim şeyin ne kadar iyi anlaşıldığını yine sizin yazdıklarınızdan anlıyor ve daha da güçlü hissediyorum. Müziğimi yapmaya, hikayeler anlatmaya ve bu ülkenin bir parçası olmaya gönülden devam edeceğim. Bir başka sınavda görüşmek üzere…"

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları